Місто Чернігів є одним з найбільш екологічно безпечних міст України, але існує ряд чинників, негативного впливу на довкілля нашого міста.
Так, на стан атмосферного повітря міста негативно впливають викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від пересувних джерел (автотранспорт) та стаціонарних джерел (виробнича діяльність і опалення).
Найбільшим стаціонарним забруднювачем атмосфери міста є КЕП «Чернігівська ТЕЦ» Фірми «ТехНова» (здійснює більше 90% загального викиду), але за даними останніх років відбувається зменшення даних показників забруднення. В 2015 році загальна кількість викидів ТЕЦ становила 13,115 тис. тонн. В порівнянні з 2014 роком викиди зменшились на 4,953 тис. тон.
Стан забруднення атмосферного повітря міста Чернігова досліджується Чернігівським центром по гідрометеорології на двох стаціонарних постах (по вул. Всіхсвятська та по вул. Пирогова) за вмістом трьох основних домішок: завислих речовин (пилу), діоксиду сірки та діоксиду азоту і специфічних (на посту по вул. Всіхсвятська) – восьми важких металів.
У липні місяці поточного року досліджувані показники вмісту забруднюючих речовин у атмосферному повітрі міста Чернігова не перевищують граничнодопустимих значень, за виключенням вмісту діоксиду азоту.
Детальніше із інформацією щодо основних показників стану забруднення атмосферного повітря міста Чернігова можна ознайомитися на офіційному сайті Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації (eco.cg.gov.ua) у розділі «Стан довкілля області».
Стан забруднення поверхневих водних ресурсів у межах міста обумовлений як природними факторами, так і діяльністю людини.
Деснянське басейнове управління водних ресурсів контролювало гідрохімічний склад води у річках:
р. Десна - в усіх створах річки Десни зафіксовано перевищення нормативних показників за марганцем та залізом загальним, що є традиційним для річок поліської зони і пояснюються природними факторами. Перевищень ГДК інших забруднюючих речовин та важких металів (цинку, хрому загального, нікелю) не зафіксовано.
р. Стрижень - в створі 0,1 км вище гирла кисневий режим становив 7,8 мгО2/дм³. Встановлено перевищення вмісту сполук заліза загального, азоту амонійного та марганцю.
р. Білоус - в створі нижче скиду з очисних споруд КП «Чернігівводоканал» кисневий режим становив 6,5 мгО2/дм³. Зафіксовано вміст азоту амонійного на рівні 2,0 ГДК, азоту нітритного – 4,6 ГДК, заліза загального 2,9 ГДК та марганцю – 9,1 ГДК. Перевищення ГДК по основному гідрохімічному складу річкової води зумовлені значними об’ємами скиду зворотних вод КП «Чернігівводоканал».
За інформацією управління ЖКГ міської ради