Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
22 квітня 2016 р.

У Чернігові розглянули питання протидії поширенню алкоголізму та наркоманії


Фото № 1

21 квітня в Чернігівській міській раді відбулась координаційна рада з протидії поширенню пияцтва, алкоголізму та наркоманії. Захід відбувся за участю заступника міського голови Ольги Хоніч та представників структурних підрозділів міської ради.

Про стан та заходи профілактики наркоманії та алкоголізму по місту Чернігову розповіла лікар-нарколог Чернігівського обласного наркологічного диспансеру Тетяна Гладка.

За її словами, обласним наркологічним диспансером всебічно вивчається та аналізується реальна ситуація щодо розповсюдження вживання психоактивних речовин, територіальних та соціально-демографічних особливостей цих процесів, існуючих заходів та можливостей профілактики наркологічних захворювань, особливо в молодіжному середовищі.

Для лікарів-наркологів постійно організовуються семінари з методики короткочасних інтервенцій щодо запобігання наркоманії, алкоголізму та курінню. Протягом минулого року здійснено 7 консультативних виїздів фахівців обласного наркологічного диспансеру з метою надання організаційної та консультативної допомоги лікарям-наркологам з питань профілактики, лікування та реабілітації хворих наркоманією, алкоголізмом. При цьому оглянуто 181 особа, із них 37 підлітків. Лікарі-наркологи брали участь при проведенні у навчально-виховних закладах профілактичних заходів з метою запобігання проникненню до них наркотичних засобів і психотропних речовин та поширенню їх серед школярів та студентів.

З метою раннього виявлення схильності дітей до вживання алкоголю, наркотичних речовин, запобіганню тютюнопаління, для проведення з ними індивідуальної роботи лікарі-наркологи двічі на рік проводять профілактичні наркологічні огляди учнівської молоді в навчальних закладах, в притулку для неповнолітніх. Лікарями-наркологами в 2015 році здійснено 420 оглядів в навчальних закладах, при цьому оглянуто 26216 учнів та студентів.

За минулий рік взято на диспансерний облік - 3 підлітка з приводу наркоманії (м. Чернігів), на профілактичний облік - 61 підлітка, з них з приводу зловживання спиртними напоями - 22, наркотичними речовинами - 14, токсикоманічними речовинами - 25. Знято з профілактичного обліку у 2015 році - 63 підлітка.

Як повідомила Тетяна Гладка, у місті систематично проводиться інформування населення, насамперед, учнівської та студентської молоді, спрямоване на популяризацію здорового способу життя, збереження та зміцнення здоров’я, запобігання негативним явищам у молодіжному середовищі, пропагування фізичної культури та спорту.

З метою формування здорового способу життя, виховання у громадян негативного ставлення до вживання наркотичних речовин і алкоголю та інформування населення про заходи, спрямовані на профілактику ВІЛ- інфекції/СНІДу, лікарями-наркологами області в минулому році проведено 32 телепередачі, 18 радіопередач, 1309 лекцій, 42 статті в пресі.

У загальноосвітніх навчальних закладах міста проводиться правовий всеобуч учнів та батьків, оформлені інформаційні куточки соціально-психологічної служби «Дитина та її прав», «Вікно соціальної реклами». Також впроваджується Комплексна програма формування здорового способу життя серед дітей «Діалог» та програма «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», діє лекторій «Будемо здорові» та програма «До здоров’я через освіту».

У практику лікувально-профілактичних закладів, з метою підвищення якості антиалкогольної та антинаркотичної роботи, впроваджені в дію Протоколи надання медичної наркологічної допомоги, затверджені наказом МОЗ України від 21.09.2009 року № 681. В 2015 році проліковано хворих на наркоманію: стаціонарно - 281 особа, амбулаторно - 763.

З метою впровадження в практику замісної підтримувальної терапії, як одного з методів лікування наркотичної залежності та зменшення ризику поширення ВІЛ-інфекції через середовища ін’єкційних наркоманів і зменшення нелегального попиту на наркотики, з лютого 2008 року в обласному наркологічному диспансері проводиться замісна підтримувальна терапія.

Станом на 1 березня 2016 року в обласному наркологічному диспансері замісна підтримуюча терапія проводиться 106 особам з наркотичною залежністю, в групі очікування - 4 особи. Із хворих, які отримують ЗПТ, 75 - ВІЛ- інфікованих, із них - 4-а клінічна група - 24 особи, 17 - з гепатитом В, 55 - з гепатитом С, 3 - хворих на туберкульоз, 46 осіб проходить антиретровірусну терапію (APT), 5 осіб готуються до АРТ.

У процесі здійснення ЗПТ втілюється мультидисциплінарний підхід, фахівці працюють скориговано на надання послуг клієнтам, забезпечують комплексність допомоги. До складу мультидисциплінарної команди входять лікар-нарколог, медична сестра, соціальний працівник. Проводиться консультування лікарем-інфекціоністом, фтизиатром, гінекологом, дерматовенерологом та іншими спеціалістами. Проводиться індивідуальне та групове консультування клієнтів.

Лікар-нарколог Тетяна Гладка висловила занепокоєння тим, що по місту зростає кількість підлітків, які вживають алкоголь і наркотики. Тому виникає необхідність в об’єднанні зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ та громадських організацій. «Від того, наскільки методично правильно буде організована профілактична робота, залежить результат, ціна якого - здоров’я і життя дітей, майбутнє України», - зазначила Тетяна Гладка.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!