Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
11 березня 2016 р.

Державний реєстр застрахованих осіб та контроль майбутньої пенсії


Фото № 1

Більшість із нас починає дбати про власну пенсію лише на порозі старості, хоча про свої соціальні гарантії потрібно починати піклуватися ще у молодому віці.

На даний час кожна працююча особа має персональну облікову картку в Державному реєстрі застрахованих осіб, в якій за весь період трудового життя накопичуються відомості про заробіток, внески, страховий стаж з усіх місць роботи та інші відомості, необхідні для правильного призначення пенсій та соціальних виплат. Персональна облікова картка застрахованої особи зберігається протягом усього життя цієї особи та 75 років після її смерті.

Важливо знати!!! Починаючи з 1 січня 2016 року пенсії призначаються лише за даними Державного реєстру застрахованих осіб.

Слід також зауважити, що згідно діючого пенсійного законодавства визначальними складовими для розміру майбутньої пенсії працівника є розмір його заробітної плати, з якої сплачуються внески до бюджету Пенсійного фонду України, та страховий стаж.

Насьогодні наявність страхового стажу є основним критерієм при призначенні або перерахунку пенсії, отриманні інших соціальних виплат, гарантованих Конституцією України. Чинним законодавством України встановлено пряму залежність розміру пенсії від величини отриманої заробітної плати, з якої сплачені внески, і практично реалізується страховий принцип "пенсія залежно від сплачених внесків".

Обов'язок по нарахуванню та сплаті платежів законодавчо покладено на роботодавців.

Увага!!! Для зарахування повного стажу необхідно, щоб розмір нарахованої заробітної плати був не нижчим за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати та повністю сплачені нараховані внески.

Саме тому кожному працівнику необхідно контролювати обчислення і сплату роботодавцем обов'язкових платежів від фонду оплати праці. Завдяки Державному реєстру застрахованих осіб реалізовано принцип саморегулювання відносин між роботодавцем та робітником, який сприяє посиленню контролю за інформацією, що надходить із звітів роботодавців та зрештою забезпечує високий рівень відповідальності до платіжної дисципліни страхувальників. Також створено гарантовані передумови для повноцінного забезпечення достовірності первинних даних про заробіток, з якого обчислюються внески, їх розмір та періоди страхового стажу застрахованих громадян.

Отже, функціонування Державного реєстру застрахованих осіб забезпечує захист прав і свобод застрахованих осіб у сфері пенсійного страхування, оскільки кожен громадянин може особисто ознайомитись з відомостями, що відображені у його персональній обліковій картці, звернувшись до управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові або зареєструвавшись на ВЕБ – порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Доступ до інформації на цьому ресурсі можливий після реєстрації на ньому. Для цього необхідно звернутись до управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові за адресою: проспект Перемоги, 139, 3 поверх –хол, 1 вікно для заповнення заяви про реєстрацію. Час роботи: щоденно з 8 год. 20 хв. до 16 год. 30 хв. Після реєстрації кожній особі видається розписка з номером, яка є конфіденційною інформацією і не підлягає розголошенню. При собі мати паспорт та ідентифікаційний номер.

 
За інформацією управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!