Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
2 березня 2016 р.

Весняний авітаміноз – загроза здоров’ю


Фото № 1
Фото № 2

Ось і прийшла весна, яку всі ми так довго чекали. З кожним днем стає все тепліше. І замість того, щоб радіти по-справжньому теплим дням, більшість з нас швидко втомлюється, без причини роздратовані, починає підводити пам'ять, знижується уважність і працездатність, хилить до сну, знижується імунітет. Причина банальна – організму не вистачає вітамінів, інакше кажучи – весняний авітаміноз.

Зміна рівня вітамінів у крові – абсолютно нормальне явище. Найбільший вміст вітамінів в крові восени, найменше – навесні. Але основний показник – це самопочуття людини і її рівень працездатності. Якщо вона активна, бадьора, життєрадісна, сповнена сил і енергії, у неї висока працездатність, хороший сон і апетит, якщо вона не схильна до застуд, то їй нема про що турбуватися. Якщо ж постійно ходить з «мокрим носом», весь час хоче спати, втратила інтерес до життя, то це привід для занепокоєння.

Перші ознаки весняного авітамінозу з’являються ще взимку: слабкість; сонливість; дратівливість; різні нездужання; знижений імунітет; швидка стомлюваність; погана концентрація уваги, неуважність; загальний занепад сил.

Головний і єдиний спосіб попередити весняний авітаміноз – вживати збільшену кількість вітамінів. І тут існує два способи, один з яких передбачає прийом спеціальних аптечних препаратів, а інший – вживання в їжу продуктів, багатих необхідними вітамінами.

Навесні слід особливу увагу звернути на певні продукти харчування, збільшивши їх споживання. Ось короткий перелік таких продуктів:

Вітамін А – печінка, масло тваринного походження, а також овочі і фрукти, жовті та червоні.

Вітамін В1 – кисломолочні продукти, злаки і горох.

Вітамін В2 – молоко та молочні продукти, м’ясо, гречана і вівсяна каша, а також бобові.

Вітамін В6 – риба, м’ясо курки і яловичина, квасоля, горіхи, а також такі овочі, як картопля і солодкий перець.

Вітамін В12 – жирна риба, м’ясо.

Вітамін С – чорна смородина, шипшина, обліпиха, цитрусові, зелена цибуля, зелений горошок і яблука, картопля.

Вітамін D – яйця, печінка тріски, жирна риба і вершкове масло.

Спосіб, коли профілактика весняного авітамінозу проводиться за допомогою аптечних вітамінних препаратів, підходить лише тим людям, організм яких, з тих чи інших причин, не може засвоїти вітаміни з їжі. Незважаючи на величезну різноманітність таких препаратів, що продаються в аптеці, не слід їх приймати самостійно, так як всі вони мають побічні дії. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря, який порадить, що приймати при авітамінозі і в яких дозах. Самолікування може бути небезпечним, і завдавати шкоди не меншої, ніж нестача вітамінів.

Тож лікуйтеся з розумом та будьте здорові!

 
За інформацією навчально-методичного центру цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Чернігівської області

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!