Про хід виконання комплексної програми "Культура і мистецтво м. Чернігова. 2011-2015 роки" інформував на засіданні виконкому начальник управління культури та туризму міської ради Юрій Ткач.
За його інформацією мережа закладів культури і мистецтва міста збережена і становить 20 установ, з яких 13 бібліотек, 4 школи естетичного виховання, 2 палаци культури та парк.
Ю Ткач назвав пріоритетні напрямки діяльності закладів культури м. Чернігова у 2011-2015 роках: робота над оновленням та інтеграцією змісту мистецької освіти, розвитком системи естетичного виховання молоді, пошуком і впровадженням нових моделей організації культурної діяльності, впровадженням новітніх технологій у бібліотечне обслуговування, відродженням народних традиція, розвитком культур національних меншин, зміцненням матеріально-технічної бази закладів культури міста.
Впродовж звітного періоду відбувалось забезпечення системної роботи з ефективного виховання талановитої учнівської молоді, забезпечення участі учнів шкіл естетичного виховання у конкурсах, фестивалях, олімпіадах різних рівнів. Так, кількість переможців світових, міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів, фестивалів, олімпіад в двох музичних школах та школі мистецтв становила у 2015 році 409, з них: у світовому конкурсі – 2 учні, у 2014 році було 399 переможців.
65 найкращих учні щомісяця отримували стипендії міського голови.
В міській школі мистецтв відкрито два напрямки хореографічних дисциплін: бально-спортивна хореографія та народна хореографія.
На базі Чернігівської художньої школи щорічно проводиться Міжрегіональний конкурс-пленер дитячого малюнка "Легенди та міфи Чернігова", створений "Музей дитячої творчості".
У 2015 році до мережі Інтернет підключені 13 бібліотек міста, 6 бібліотек мають вільну WI-FIзону.
Міський Палац культури активно відроджує свою концертну та гастрольну діяльність. Зокрема, у 2015 році міським Палацом та творчими колективами проведено 258 заходів, на виїзді – 151, 22 – гастрольних заходи.
У двох Палацах культури міста збережено мережу клубних формувань, творчих колективів та любительських об'єднань, а саме у 2015 році працювало 40 клубних формувань, творчих колективів та любительських об'єднань.
На виконання Програми продовжено роботу з культурного обслуговування населення міста у Центральному парку культури та відпочинку. У Парку проводились культурно-масові заходи, загальноміські свята, забезпечено стабільну роботу атракціонів парку.
Відповідно до своєї компетенції управління культури також проводило роботу щодо збереження культурної спадщини, розвитку краєзнавства та музейної справи. Так, у м. Чернігові на обліку знаходиться 452 пам'ятки, з яких: 272 – пам'ятки археології, серед них 233 – національного значення, 96 пам'яток історії, з них 3 – національного значення та 16 пам'яток монументального мистецтва.
Крім того, на обліку знаходяться 77 об'єктів культурної спадщини, занесені до переліку щойно виявлених. Серед них: 32 пам'ятки археології, 42 пам'ятки історії та 3 – монументального мистецтва.
У минулому році було укладено 44 охоронних договорів на частини пам'яток археології. На обліку в управлінні культури міської ради перебувають 5 музеїв заснованих на громадських засадах.
Виконавчий комітет міської ради взяв до відома інформацію про хід виконання міської Програми "Культура і мистецтво м. Чернігова. 2011-2015 роки" та доручив управлінню культури та туризму міської ради продовжити роботу над консолідацією духовного, інтелектуального, економічного потенціалу закладів культури міста, громадських організацій та національно-культурних товариств для підготовки та проведення міських фестивалів культури і мистецтв, відзначення державних свят.
Відділ зв'язків з громадськістю міської ради