Перший візит чернігівської делегації у складі керівника міста та місцевих підприємців до Китайської Народної Республіки та Соціалістичної Республіки В'єтнам був успішним і відкрив нові перспективи співробітництва з іноземними містами-партнерами. Про це під час прес-конференції у міській раді заявив міський голова Олександр Соколов.
За його словами, основним підсумком візиту до Китаю, що відбувся 15-22 жовтня, є відкриття представництва Чернігова у місті Усі (Wuxi) східної китайської провінції Цзянсу (Jiangsu).
На думку О.Соколова, діяльність представництва в Усі надасть можливість чернігівським підприємцям шукати партнерів у Китаї і налагоджувати взаємовигідну співпрацю. Крім того, планується спільна організація виставок, допомога в укладанні договорів.
"Представництво стане платформою двосторонньої співпраці на постійних засадах", - переконаний О.Соколов. Він також зауважив, що представництво Чернігова є першим досвідом співпраці між Китаєм та Україною на регіональному і міському рівнях.
Крім того, у рамках візиту до Китаю підписано низку документів, зокрема, угоди про співпрацю з місцевими Торговельно-промисловою палатою і Комітетом сприяння розвитку міжнародної торгівлі (CCPIT), протокол про наміри з однією з великих будівельних компаній, представники якої вже відвідували Чернігів цього року.
Також делегація Чернігова провела переговори з віце-мером Усі Фан Веєм (Fang Wei), ознайомила китайську сторону з інвестиційними проектами, що реалізовуються в місті, відвідала низку китайських підприємств, які зацікавлені у вкладанні інвестицій в українську економіку.
У в'єтнамському Кан Тхо чернігівська делегація провела зустріч з віце-мерами міста, ознайомилася з діяльністю однієї з вільних економічних зон у країні. До речі, співпрацю з Черніговом схвалила Комуністична партія Республіки В'єтнам. А місцеві підприємці висловили інтерес щодо реалізації спільних проектів, у тому числі й налагодження постачання до Чернігова рису і креветок. Подальшій активізації співпраці та налагодженню контактів сприятиме і відкриття у грудні прямого рейсу з Києва до в'єтнамського міста Хо Ши Міну.
Чернігівський міський голова наголосив, що поштовхом до активізації східного вектора міжнародних зв'язків обласного центру Чернігівщини став V Міжнародний інвестиційний форум, що пройшов у Чернігові у вересні.
Довідка: Місто Усі – одне з міст східного Китаю, що найбільш динамічно розвиваються. Основу його економіки становлять підприємства машинобудування, легкої та текстильної промисловості, електроніки, приладобудування, металургії, фармацевтики, а також виробництва будматеріалів. Територія Усі – 4,788 кв. км, населення - 7 млн. осіб.
Місто Кан Тхо є одним з найбільших промислових центрів В'єтнаму, а ще основним виробником рису. Разом з тим, розвиваються виробництво будівельних матеріалів, хімічна і харчова, легка промисловість. Населення Кан Тхо – 1,5 млн. мешканців.
Ірина Синельник