Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
14 вересня 2011 р.

Екологічна інспекція на варті чистоти й порядку в Чернігові

+2

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5

Про роботу екологічної інспекції КП «АТП 2528» із початку 2011 року розповів сьогодні на розширеній нараді її начальник Володимир Грабовець.

Так, екологічна інспекція м. Чернігова працює з кінця 2009 року. Предметом діяльності структурного підрозділу є:

обстеження міської території, території підприємств організацій, установ на предмет дотримання законодавства України, рішення місцевих органів влади у сфері благоустрою та санітарного-екологічного порядку в м. Чернігові;

контроль за виконанням схеми санітарної очистки міста Чернігова, дотримання екологічної безпеки при поводженні з відходами, виконанням підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами рішень Чернігівської міської ради та її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови з питань: екології та раціонального природокористування.

«Взагалі інспекція – це орган державного управління, що виконує функції нагляду, перевірки, контролю належного виконання офіційно встановлених правил і норм діяльності підприємств, організацій, установ, фірм, тощо і покликана виявляти порушення та вживати заходи щодо їх усунення», - зауважив керівник підрозділу.

Він відзначив, що у своїй роботі екологічна інспекція співпрацює з районними радами міста, правоохоронними органами, всіма комунальними та державними підприємствами, установами, організаціями.

В.Грабовець подякував керівництву КП ТРА «Новий Чернігів» та КП «Чернігівські відомості» за висвітлення проблемних питань, результатів роботи, профілактичних відпрацювань тощо. Загалом з початку року було проведено більше 20 виступів у ЗМІ на теми екологічної безпеки та благоустрою міських територій, що на думку начальника інспекції виховує екологічну культуру співгромадян.

У даний час колектив інспекції працює за такими основними напрямками:

- попередження скидання рідких відходів на території міста, врізка до зливової каналізації;

- виявлення причин умов, що сприяють утворенню сміттєзвалищ на території міста та ліквідація їх із притягненням винних до відповідальності;

- складування на території міста будівельних матеріалів;

- робота з інвентаризації суб’єктів на предмет наявності договорів на вивезення ТПВ;

- робота з попередження несанкціонованого розклеювання листівок та оголошень на стовпах, парканах, стінах будинків.

В.Грабовець підкреслив, що робота інспекції спрямовується не на технічне складання протоколів, а на досягнення результату реального усунення порушення. «При інспектуванні території ми завжди пропонуємо порушникам усунути наслідки порушення добровільно виносимо приписи і тільки якщо людина відмовляється від такої пропозиції то складається протокол і направляється на розгляд адміністративних комісій районних рад в засіданнях яких екологічна інспекція бере безпосередню участь», - так прокоментував керівник механізм роботи підрозділу.

Виходячи з досвіду роботи, результатів роботи за 2010 рік, викликів часу, екологічною інспекцією було внесено доповнення до «Правил благоустрою м. Чернігова», які були прийняті сесією міської ради 29 липня 2011 р.

Особливо важливим було внесення поняття «прилегла територія». Отже, прилегла територія – це територія, яка межує з територією суб’єкта господарювання або приватного домоволодіння на відстані 15 м ( по периметру) від огорожі, споруди або обмежена краєм проїзної частини вулиці чи дороги (бордюрним каменем).

Визначення цього терміну дало змогу проводити предметну роботу цього літа щодо косіння трави, яку після дощів довелося скошувати тричі. Також отримано позитивних результатів у роботі з суб’єктами господарювання, установами та організаціями міста. «Щодо приватного сектору – тут є деякі проблеми: одинокі люди похилого віку, недієздатні сім’ї тощо. Однак я впевнений, що з часом ця робота дасть переконливі результати, так як і робота з ліквідації стихійних сміттєзвалищ», - наголосив В.Грабовець.

Він нагадав і про вже вирішені проблеми: ліквідацію сміттєзвалищ біля ЗОШ №4 на перехресті вул. Сіверянська, вул. Толстого; вул. Київська, перехрестя з провул. Дзержинського та вул. Дзержинського; вул. Шевченка перехрестя з вул. Механізаторів та вул. Б. Гарамів. Цьому передувала систематична робота – проведення рейдів вулицями, звернення до мешканців прилеглих вулиць, притягнення до адміністративної відповідальності 20 осіб.

Щоденні рейди на протязі місяця дозволили стабілізувати ситуацію та прибрати рибу, масло, промислові товари від стін санстанції. В.Грабовець подякував керівництву органів внутрішніх справ, які допомагали в цій роботі з найбільш неадекватними торгівцями. Всього за поточний рік спільно з управлінням торгівлі було складено 166 протоколів за торгівлю у невстановлених місцях.

Керівник інспекції відмітив тенденцію до зростання правової культури, адже значно поменшало фактів, коли порушники вступають у суперечки з інспекторами.

Суттєвою проблемою для міста є рідкі відходи: це і вилив відходів на територію міста, врізки до зливової каналізації, миття транспорту, злив асенізаторських машин не у відповідності до законодавства.

Було виявлено 7 підприємців асенізаторів порушників Закону України «Про Відходи», їх притягнуто до відповідальності. Всього по цьому напрямку роботи виявлено 21 порушення.

Вжиті заходи та проведена нарада з надавачами послуг із вивезення рідких відходів дали змогу збільшити продаж талонів КП АТП 2528 для приватних перевізників у 3 рази в порівнянні з травнем місяцем та впорядкувати поводження з відходами і оздоровити стан річки Стрижень.

Досить розповсюдженими порушеннями в сфері благоустрою по м. Чернігову є: складування біля будинків приватного сектору будівельних матеріалів, піску, цегли тощо. За поточний рік виявлено більше 80 порушень.

В порівнянні з минулим роком ситуація щодо фактів розміщення розклеювання листівок змінилась кардинально, однак не вирішена повністю. Було виявлено 91 порушення, складено 32 протоколи.

Слід зазначити, що самі ж комунальні підприємства часто показують негативний приклад у даних питаннях, розміщуючи на дверях під’їздів, стовпах тощо свої оголошення.

«Близько 90% всіх, хто розміщує об’яви у невстановлених місцях, оштрафовані або чистять від своєї «творчості» вулиці міста»,- так доповів про результати роботи у даному напрямку В.Грабовець. Проведена робота з адміністрацією підприємств «Реклама та друк» та «Gold Future» дала змогу забути про жахливий вигляд опори бігбордів, а також обертаючої реклами в центральній частині міста.

Згідно змін до «Правилах благоустрою м. Чернігова» юридичні особи та фізичні особи-підприємці зобов’язані підтримувати чистоту вікон та вітрин, встановлювати вогнестійкі урни біля входу (ззовні) в адміністративні, побутові, навчальні, торгові та інші будівлі і споруди, а також біля малих архітектурних форм. За поточний рік було виявлено 14 таких порушень та складені адміністративні протоколи.

Іншим напрямком роботи є інвентаризація суб’єктів на наявність договорів на вивезення та знешкодження ТПВ. На даний момент охоплено договорами 100% гаражних кооперативів та 34 із 52 дачних садівничих товариств. У минулому сезоні тільки одне дачне товариство користувалось послугами КП АТП 2528 з вивезення сміття.

Під час проведення інспектування виявлялись порушення:

розкопки без ордеру на території міста;

перевезення ТПВ без брезенту;

улаштування зливових ям на території міста.

Часто громадяни міста скаржаться на витоптування газонів та зелених зон. Спільно з ДАІ проводилися рейди та складалися протоколи відносно таких порушників (13 за 2011 р.). У деяких місцях співробітники екологічної інспекції з допомогою КП «Зеленбуд» і робітників ЖЕКів встановлювали пристрої для фізичного обмеження руху, що дало змогу убезпечити людей, зберегти газони та бордюри від руйнування.

За 8 місяців поточного року було виявлено 11 фактів спалювання сміття, а винних притягнуто до адміністративної відповідальності.

Досить копіткою є робота інспекції в боротьбі з несанкціонованими написами на фасадах будівель та малих архітектурних формах. Практично у всіх випадках ті, хто скоїв дані порушення, залишаються в тіні, а весь фінансовий тягар лягає на власників або балансоутримувачів споруд. Деякі стіни фарбували по 5-6 разів, а на завтра знову з’являвся напис. За поточний рік було винесено 69 приписів та 6 протоколів в цьому напрямку.

«Переважно цим займаються учні шкіл. Про це свідчать і спіймані декілька днів тому назад на «гарячому» неповнолітні хулігани», - заявив начальник екологічної інспекції.

Всього за 8 місяців поточного року інспекцією складено 512 протоколів, за якими накладено штрафів на суму понад 100 тис. грн. (відсоток сплати складає біля 20%), та 476 приписів на усунення порушень «Правил благоустрою м. Чернігова …».

Серед проблемних питань В.Грабовець назвав рух транспорту по газонах. На його думку, під час видачі технічних умов на влаштування магазинів на перших поверхах багатоповерхової забудови та при будівництві бутиків необхідно передбачати під’їзні шляхи та обмеження для руху по тротуарах.

В інспекції відкрито телефон гарячої лінії 97-41-41. Зателефонувавши за цим номером, можна залишити інформацію про порушення, інспекція в межах своєї компетенції відреагує на всі повідомлення.

 

Відділ зв’язків з громадськістю міської ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!