Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
12 травня 2011 р.

У Чернігові відзначили День матері

+2

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5

11 травня Чернігівська обласна організація Спілки жінок України разом із громадською організацією «Спілка жінок м. Чернігова» за підтримки управління у справах сім’ї та молоді Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівської міської ради провели свято з нагоди Дня матері за участю відомої української поетеси Ганни Чубач.

Зі святом усіх присутніх жінок привітали голова ЧОО Спілки жінок України Ірина Дорожкіна, заступник міського голови Анна Романова, заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді ОДА Борис Атрощенко. Вони відзначили, що День матері – це одне з найбільш зворушливих свят, адже образ матері на все життя залишається найдорожчим і найсвятішим для кожної людини.

У ході концертної програми прозвучали пісні на слова Г.Чубач. Вихованці міської школи мистецтв декламували вірші відомої поетеси. Усі учасники зібрання ще раз підтвердили незаперечну істину про визначальну роль матері у вихованні гармонійної цілісної особистості та збереженні кращих національних традицій у суспільстві.

День матері – міжнародне свято. Вперше встановлене офіційно Конгресом США 8 травня 1914 р. Після Першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині та інших країнах. Серед української громади День матері вперше відзначили в 1929 році у Львові. З 1999 року завдяки зусиллям громадських організацій свято Матері повернулось в Україну.

ДОВІДКОВО: Ганна Чубач – видатна українська поетеса, лауреат трьох республіканських премій, радник Всесвітніх Конференцій «Литература. XXI век» (Вашингтон), автор тридцяти поетичних збірок, серед яких «Жниця», «Ожинові береги», «Срібна глибка». «Святкую день», «Відкрию таємницю» та інші. Поезії Г. Чубач мелодійні, задушевні. Мабуть, саме тому чимало композиторів (В. Буєвський, М. Дремлюга, В. Зюзін та інші) створили пісні й романси на вірші поетеси. Ще одна сторінка поетичного доробку – низка дитячих абеток: «Веселий букварик», «Алфавітна усмішка», «Жива абетка», «Смачна абетка», «Наш автобус», «Аба-жаба» та інші. Створюючи їх, письменниця насамперед дбала про те, щоб дитина з радістю взяла в руки першу книжку, щоб зацікавити малюка процесом запам’ятовування літер, збагатити його знання про навколишній світ.

 

Відділ зв’язків з громадськістю міської ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!