1 жовтня 2009 р.
Чернігівська міська рада затвердила проект рішення "Про розробку системи енергетичного менеджменту в управлінні освіти міської ради у рамках реалізації проекту Українсько-Німецького співробітництва (GTZ) "Енергоефективність у будівлях". Під час обговорення цього питання на засіданні 42-ї сесії 5-го скликання, що відбулась 30 вересня, депутати підтримали необхідність впровадження сучасних енергоефективних технологій для досягнення скорочення витрат бюджетних коштів на оплату енергоносіїв у закладах освіти міста.
Найбільшу питому вагу у структурі споживання паливно-енергетичних ресурсів бюджетною сферою міста займають заклади освіти від загального обсягу споживання, а саме – 59,6 %. Отже, з точки зору економії енергетичних ресурсів та бюджетних коштів, як підкреслила начальник управління економіки міської ради Людмила Максименко, найдоцільнішим є обрання галузі освіти, як пілотної для початку реалізації розробки та впровадження системи енергетичного менеджменту.
Розробка та впровадження системи енергетичного менеджменту в управлінні освіти міської ради буде проходити на умовах співфінансування міського бюджету та проекту Німецького Товариства Технічного Співробітництва (GTZ) "Енергоефективність у будівлях". Зважаючи на це, міська рада вирішила передбачити у міському бюджеті на 2010 рік кошти у розмірі 170 тис. грн. для реалізації цієї програми.
Для вирішення вищезазначених проблемних питань, як повідомили в управлінні економіки міської ради, необхідна поетапна розбудова Єдиної системи енергетичного менеджменту:
1 етап – стратегічна діагностика стану енергоспоживання будівель бюджетних закладів та установ міста з метою визначення найбільш енергозатратних будівель;
2 етап – середньострокове планування енергоефективних заходів, розробка Програми з енергозбереження в бюджетній сфері міста;
3 етап – моніторинг виконання Програми з енергозбереження в бюджетній сфері міста.
Очікуваними результатами створення такої системи є скорочення споживання енергоресурсів до 30 %, одержання щорічної економії бюджетних коштів на оплату енергоносіїв близько 18 %. Також, передбачається налагодження системи моніторингу та контролю споживання енергоресурсів закладами управління освіти міста.
Відділ зв'язків з громадськістю
міської ради