13 липня 2009 р.
13 липня у Чернігівській міській раді відбулось засідання круглого столу з питання обговорення проекту Положення про громадські слухання. У засіданні взяли участь депутати Чернігівської міської ради, представники громадських організацій м. Чернігова.
Секретар міської ради Олег Шеремет, відкриваючи засідання, зауважив, що тема обговорення Положення про громадські слухання, що розробляється відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 15 червня, надзвичайно важлива для міста. Адже цей документ має чітко виписати механізми участі територіальної громади у вирішенні важливих проблем життєдіяльності й розвитку міста, що визначено ст. 13 Закону про місцеве самоврядування та Статутом територіальної громади м. Чернігова.
Під час обговорення зазначено, що Громадські слухання як форма участі територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування передбачені чинним Законом про місцеве самоврядування, але процедура їх проведення чітко не прописана. Отже, робоча група з розроблення Положення має визначити механізми ініціювання, підготовки та проведення громадських слухань, а також, порядок врахування їх результатів у відповідні рішення органів місцевого самоврядування.
Учасники круглого столу висловили думку, що варто розглянути варіанти відповідних Положень, які вже розроблені депутатами міської ради Віталієм Гольцем, Володимиром Вінниченко, Валерієм Солдатовим, вивчити пропозиції зацікавлених громадських організацій та інтереси громади. Вирішено розробити спільний проект, урахувавши слушні пропозиції та зауваження, а після оприлюднення та обговорення винести цей проект на розгляд сесії міської ради.
Для роботи над спільним проектом Положення під час засідання круглого столу створена робоча група на чолі із секретарем міської ради Олегом Шереметом, в яку увійшли депутати міської ради та представники громадських організацій.
Відділ зв'язків з громадськістю
міської ради