4 лютого 2009 р.
Під такою назвою сьогодні у навчально-методичному центрі федерації профспілок проходить обласна науково-практична конференція, у якій беруть участь представники управління у справах сім’ї та молоді Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, обласної організації "Спілка жінок України", міської громадської організації "Центр ґендерних ініціатив" та інші.
Питання, порушені на конференції, а саме: подолання сімейної кризи, поєднання роботи та кар'єри з сімейними обов'язками, зріст злочинності серед дітей та підлітків, організація змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді в позаурочний час за місцем проживання знаходяться під постійним контролем відповідних відділів та служб Чернігівської міської ради. Адже, всі глобальні проблеми нашого суспільства, зокрема: добробут і здоров’я населення, демографічна криза, безробіття безпосередньо проектуються на статус сім’ї. Велику увагу вирішенню цих питань приділяють відділ у справах сім’ї та молоді, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділ зв'язків з громадськістю міської ради.
Учасники конференції відзначили, що за період виконання Державної, обласної, міської і районних програм "Підтримка сімей на період до 2010 року" намітились певні зрушення в роботі з різними категоріями сімей.
З метою поліпшення житлових та соціально-побутових умов багатодітних сімей встановлено закріплення за ними шефів з числа керівників райдержадміністрацій, міськвиконкомів, установ, організацій та приватних осіб. Всього протягом минулого року багатодітним родинам надано фінансової допомоги на суму 1,4 млн. грн.
В рамках реалізації спільного проекту влади та бізнесу "Зігрій любов'ю дитину" проводяться благодійні акції для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, багатодітних, прийомних сімей, зокрема, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, Дня Святого Миколая, Великодніх, новорічних та різдвяних свят.
Учасники науково-практичної конференції наголосили, що ґендерні проблеми сучасної української сім’ї потребують активізації ґендерної політики, насамперед, з боку органів державної влади та місцевого самоврядування щодо подолання всіх форм і проявів дискримінації за статевою ознакою, а також, створення належних умов для перспективного розвитку та зміцнення інституту сім’ї.
На думку учасників конференції, освітньо-виховним закладам та органам охорони здоров'я необхідно скоординувати зусилля щодо актуалізації на рівні всеобучу батьків проблеми відповідального батьківства, проведення профілактичної роботи серед учнівської молоді по упередженню алкогольної і наркотичної залежності, з профілактики СНІДу, культури статевих відносин, в застосуванні нової методики соціалізації дівчаток і хлопчиків, починаючи з дитячих садків і початкових шкіл.
У тісній співпраці з громадськими організаціями та засобами масової інформації, як вважають учасники обговорення, необхідно налагодити формування громадської думки на основі пріоритету сімейних цінностей та усвідомленого батьківства, а також, забезпечення інформаційної підтримки актуалізації ґендерних проблем сучасної української сім’ї. Ці пропозиції увійшли у Програму, яку прийняли учасники обласної науково-практичної конференції.
У ході конференції працюватимуть секції за напрямками:
- "Соціально-економічні проблеми сучасної української сім’ї";
- "Формування відповідального батьківства в суспільстві".
Відділ зв'язків з громадськістю
міської ради