25 червня 2008 р.
24 червня в залі засідань Чернігівської міської ради відбулося перше, презентаційне засідання міської гендерної ради (далі МГР) за участю громадських організацій міста та представників міської влади. Головувала на засіданні заступник міського голови, голова МГР, уповноважена особа (координатор) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Оксана Тунік-Фриз.
У вступному слові вона підкреслила необхідність всебічного розвитку гендерних відносин, адже чоловіки та жінки в демократичному суспільстві повинні мати рівні умови для реалізації своїх прав.
Першим доповідачем був В'ячеслав Голуб, начальник відділу у справах сім'ї та молоді міської ради, заступник голови МГР. Він поінформував про завдання МГР та перспективи її роботи. Особливим побажанням було створити справді діючий орган, а не чисто формальний. Для вирішення нагальних проблем та перспективної роботи населенню потрібно адекватне ставлення до гендерних питань. В.Голуб запропонував усім бажаючим скласти план дій МГР на поточний рік та надати пропозиції до відділу у справах сім'ї та молоді міськради.
Про хід реалізації у місті гендерної політики розповіла Вікторія Котенко, заступник начальника відділу у справах сім'ї та молоді міської ради. На її думку, до досягнень на загальноміському рівні можна віднести спільні з громадськістю святкування дня 8 березня, Дня Матері, проведення заходів до Дня боротьби з насильством над жінками, проведення конкурсу "Жінка року", результатами якого стало вшанування більш ніж 90 жінок нашого міста.
У планах відділу у справах сім'ї та молоді міської ради – відзначення багатодітних матерів, проведення соціологічних опитувань та інформування населення з проблематики гендерних питань.
Людмила Канюка, голова Чернігівської міської громадської організації "Спілка жінок м.Чернігова" наголосила на ролі громадських організацій у реалізації в місті гендерної політики. Вона розповіла про демографічну ситуацію в Чернігові та необхідність рівних паритетних можливостей як для жінок, так і для чоловіків. Останні також нерідко піддаються дискримінації, зокрема у вихованні дітей. Л.Канюка подякувала Чернігівській міській раді за виділення близько 8,5 тис. грн. на вирішення у місті гендерних питань.
На завершення засідання були оголошені результати соціологічного опитування, проведеного Чернігівською міською молодіжною громадською організацією "Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень". Доповідав президент цієї організації Геннадій Максак.
Було опитано 400 осіб різного віку та статі, 2/3 – люди працездатного віку (від 26 до 60 років). Чоловіків – 44,5%; жінок – 55,5%. Більше половини опитаних (55%) погодилися, що чоловік – голова сім'ї. З усіх опитаних із цим твердженням погодилося: чоловіків – 76,3%, жінок – 39% (переважно старшого віку). Жінку, як виховательку дітей, а чоловіка, як головного сімейного добувача визнали повністю 36%, частково 44% (в основному люди віком від 26 до 60).
Майже половина респондентів не знають, що розуміється під поняттям "гендер", а саме 45% (менш обізнані жінки – 46,8%). Із проблемами в цій сфері стикалося біля 41% опитаних. Майже стільки ж ніколи не зустрічали подібного (40%). 46% опитаних не вважають стать вирішальним фактором при призначенні на високу посаду. Хоча 35,6% чоловіків вважають цю умову обов'язковою у такому питанні.
Загалом 40% тих, хто приймав участь в опитуванні, стверджують, що гендерні права жінок та чоловіків забезпечені лише частково. Розглядаючи роль відповідальних за вирішення проблем нерівності прав та можливостей жінок і чоловіків, 36% опитаних згадали про органи влади, а 28% відповіли, що за такі речі треба братися усім разом, незалежно від статі, віку чи статусу.
Відділ зв'язків з громадськістю
міської ради