25 березня 2008 р.
Робота, спрямована на впорядкування ринкової торгівлі, ведеться в Чернігові давно і системно. Проте, як зазначалося на нараді у першого заступника міського голови Олега Білоусова, стовідсоткового результату досягти поки що не вдалося: в обласному центрі існують кілька місць стихійної торгівлі, які становлять небезпеку для здоров’я людей.
Численні спроби міської влади, правоохоронців та санітарної служби перевести "стихійну" торгівлю в русло закону натикаються на активний спротив. Не лякають таких продавців ані попередження, ані штрафи за порушення правил торгівлі.
За словами головного санітарного лікаря міста Івана Макаренка, саме придбане на одному з чернігівських стихійних ринків молоко стало джерелом інфікування хворобою Боткіна цілої сім’ї – матері і двох дітей. І такий гіркий факт може бути не єдиним, адже ті, хто торгує у невстановлених місцях, не мають ані сертифікатів на товар, ані дозволів на його продаж, ані санітарних книжок, які б засвідчували проходження реалізатором медичного огляду.
Незаконна торгівля не додає привабливості і зовнішньому вигляду нашого міста. Тому прийняте рішення: на місці стихійного ринку по вулиці Комсомольській відновити зелену зону, а продавцям запропонувати розташуватися на ринку. Перейти до облаштованих ринків запрошують всіх, хто торгує в інших, непристосованих для цього місцях.
Підбиваючи підсумки наради, Олег Білоусов наголосив на необхідності активізувати роботу в даному напрямку, щоб зрештою продавцям було зручно реалізовувати свій товар, а покупцям не лише зручно, а й безпечно його придбавати.
Відділ зв’язків з громадськістю
міської ради