4 жовтня 2007 р.
Розпочалась сьогодні в конференц-залі готелю «Придеснянський» та триватиме два дні. Серед присутніх було багато представників влади, громадських організацій, політичних партій та депутатського корпусу - Володимир Вінниченко, Олег Шеремет, Артем Стах, Галина Чічікало, Михайло Петрущенков.
Засідання конференції розпочалося зі вступного слова першого заступника міського голови Олега Білоусова, який презентував наше місто та окреслив основні напрямки міської влади, направлені на покращення якості послуг населенню. Секретар міської ради Віталій Голець розповів про механізми співпраці громадських організацій та органів місцевого самоврядування.
Депутат міської ради, куратор проекту «Голос громадськості» у Чернігові, Любов Покаржевська зазначила, що на початок реалізації проекту «Голос громадськості» - 12 громадських організацій розпочинало участь у проекті, як члени Дорадчого комітету. За три роки реалізації проекту кількість організацій, які долучилися до нього складає 47 організацій. Це організації, які брали участь у тренінгах, семінарах, круглих столах, навчальних поїздках, конкурсі місцевих ініціатив, або опосередковано були залучені до їх виконання, подавали інформацію для розміщення на сайті «Голос громадськості».
Саме завдяки розвитку проекту «Голос громадськості» коаліцією громадських організацій була надана допомога КП «Чернігвводоканал» та ВАТ «Облтеплокомуненерго» в організації і проведенні громадських слухань із розробки стратегічних планів розвитку цих підприємств, після чого ці плани були затверджені на сесії міської ради.
Завдяки проекту «Голос громадськості» склались партнерські взаємовідносини між багатьма громадськими організаціями з різних міст - учасників проекту, в тому числі і між організаціями - координаторами проекту. Постійно йшов обмін досвідом між командами кожної громади.
Отже реалізація проекту відкрила нові можливості у громаді. Чимало людей залучились до проектної діяльності, дізнались про роботу третього сектору, створили свої громадські організації. У громаді надано нові інноваційні послуги соціально незахищеним верствам населення, створено гуртки та групи взаємодопомоги серед людей похилого віку. Сотні осіб отримали консультаційну підтримку з питань соціального захисту, організації та створення об'єднань співвласників будинків. Проектна діяльність дозволила громаді більш ефективно користуватися такими дієвими механізмами публічного обговорення нагальних проблем, як круглі столи, відкриті дебати, громадські слухання. Усі ці заходи, як і діяльність Дорадчого комітету проводилися, виходячи з реальних потреб на основі спільного інтересу громади.
Відділ зв’язків з громадськістю
Чернігівської міської ради