12 вересня 2007 р.
Чернігів має одні з кращих показників щодо сплати авторської винагороди за використання музичних творів. Майже 60% розважальних закладів та закладів громадського харчування перераховують кошти у спеціальні фонди за виконання авторських творів та фонограм. Про це повідомив головний держінспектор з питань інтелектуальної власності у Чернігівській та Сумській областях Роман Семешко під час прес-конференції, що відбулася у ДПА в Чернігівській області.
Він розповів, що на сьогодні основними порушеннями у сфері інтелектуальної власності є продаж неліцензійної аудіо-, відеопродукції; використання неліцензійного програмного забезпечення та публічне виконання музичних творів і фонограм без наявності ліцензійних договорів та без сплати авторської винагороди.
Р.Семешко зазначив, що у протидії розповсюдженню контрафактної аудіо-, відеопродукції є тісна співпраця з податківцями. Всього в Чернігівській області з початку року виявлено 120 випадків продажу неліцензійної продукції, порушено 120 кримінальних справ. З незаконного обігу вилучено 7 тис. примірників аудіовізуальних творів і фонограм на загальну суму майже 180 тис.грн.
Проте, за словами Р.Семешка, Чернігівщина залишається серед регіонів, що займають останні місця з реєстрації об’єктів промислової власності та введення їх у господарський обіг. У середньому за рік процедури реєстрації проходять не більше 20 знаків для товарів і послуг, 15 винаходів та промислових зразків, 10 сортів рослин. В Україні видано більше 300 тисяч охоронних документів – патентів та свідоцтв.
Начальник відділу організації боротьби з незаконним обігом підакцизних товарів ДПА в області Олексій Барановський зазначив, що фальсифікована продукція, особливо алькогольні напої, не лише порушують авторські права виробників, але і загрожують здоров’ю людей. О.Барановський розповів, що цього року вперше доведена до логічного завершення справа проти оптового поставщика спирту для підпільного виробництва горілки. «Докази були переконливими для суду і винесений вирок про позбавлення волі на п’ять років з відстрочкою виконання вироку», - сказав він. Всього податкова міліція в регіоні порушила 33 кримінальні справи за незаконне виготовлення і збут алкогольної продукції.
Відділ масово-роз’яснювальної роботи
та звернень громадян