22 серпня 2007 р.

Чернігів: підведені підсумки роботи за перше півріччя

Учора на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради були підведені підсумки роботи міського господарства за перше півріччя 2007 року та визначені завдання на найближчу перспективу. Начальник управління економіки міськради Людмила Максименко доповіла про підсумки виконання Програми економічного та соціального розвитку міста у І півріччі 2007 року. Вона підкреслила, що орієнтири розвитку промислового комплексу - це підвищення ефективності виробництва і конкуренто¬спроможності продукції, запровадження нових технологій, модернізація та технологічне оновлення обладнання, зниження енергоємності виробництва, підвищення продуктивності праці. Підприємствами промислового комплексу міста виконуються поставлені планові завдання, при запланованих темпах росту 6 %, фактично продукції вироблено на 11 % більше, ніж за 1 півріччя 2006 року. З приростом до минулорічних обсягів працювали практично всі галузі промисловості. Вирішальним фактором, що визначає роботу підприємств та організацій міста є ефективність їх господарської діяльності. За фінансовими результатами від звичайної діяльності до оподаткування у І півріччі 2007 року вони одержали прибуток (сальдо) у сумі 5,8 млн.грн. Прибутки отримали 58% підприємств усіх форм власності, що звітують до державної статистики у розмірі 83 млн.грн. Збитково працювали 185 підприємств, їхні збитки склали 77 млн. грн. За видами економічної діяльності найбільшого прибутку (сальдо) досягнуто у промисловості (10,5 млн.грн.), у наданні комунальних послуг, діяльності у сфері культури та сорту (1,2 млн.грн.), транспорті і зв’язку (0,7 млн.грн.). Однак 42 % підприємств працювали збитково. Найбільшою їхня частка була у торгівлі (11,8 млн.грн.) та будівництві (6 млн.грн.). Міський голова звернувся до податків та правоохоронців з проханням перевірити достовірність таких даних та виявити тих, хто приховує прибутки, адже це може стати суттєвим резервом надходжень до міського бюджету. Особлива увага розвитку промисловості міста звертається на інвестиційну складову: нарощування обсягів інвестицій в основний капітал, посилення інвестиційної привабливості. Так, обсяг інвестицій у основний капітал (капітальні вкладення) підприємств та організацій міста за І півріччя поточного року збільшився на 83 % проти відповідного періоду минулого року і склав 461,5 млн.грн.(виконано дві третини річного завдання). Розмір прямих іноземних інвестицій, залучених суб'єктами господарювання міста складає понад 48 млн. дол. США. Всього у економіку міста залучені кошти з 18 країн світу. Загальний обсяг інноваційних витрат за 6 місяців поточного року склав 19,9 млн.грн. Підприємствами міста реалізовано інноваційної продукції на загальну суму 120,7 млн.грн. Флагманом у цій сфері є ВАТ "Чернігівське Хімволокно". Суттєво зросли обсяги житлового будівництва. Станом на 1 липня підрядними організаціями міста здано в експлуатацію 35,2 тис. кв. метрів загальної площі житла. Це майже у 4 рази більше, ніж за відповідний період минулого року. За І півріччя поточного року середньомісячна заробітна плата по місту зросла на 127 гривень (на 14,2 %) і склала 1023 грн: у промисловості вона становила 1027 грн., у будівництві – 1143 грн., у транспорті і зв’язку – 1097 грн., у галузі освіти – 907 грн., у галузі охорони здоров’я та соціальної допомоги – 755 грн. До загального та спеціального фондів бюджету міста за І півріччя 2007 року, враховуючи міжбюджетні трансферти, зараховано 205,8 млн.грн., що складає майже 48 % річного планового показника з урахуванням змін. Проти обсягів аналогічного періоду минулого року забезпечено приріст надходжень у розмірі 58 % або 75,8 млн.грн. Видаткова частина загального фонду бюджету міста Чернігова склала 164,6 млн.грн., понад 31% з них витрачено на освіту; аналогічна частка бюджетних коштів направлена на соціальний захист та соціальне забезпечення; майже 21% спрямовано на охорону здоров'я. Міський голова Олександр Соколов переконаний, що дотримання взятих темпів та врахування недоліків, виявлених за підсумками першого півріччя, дозволить виконати показники Програми економічного та соціального розвитку міста на 2007 рік.