7 серпня 2007 р.

Стратегічне мислення – запорука стабільності

Учора у Чернігівській міській раді відбулася прес-конференція міського голови Олександра Соколова з приводу найважливіших соціально-економічних питань, які останнім часом вирішуються в місті. Основну увагу він звернув на розвиток економіки, особливо – розробку і впровадження інвестиційних проектів. Системно ведеться робота з потенційними інвесторами, над цим наполегливо працює управління інвестицій і туризму міської ради. Налагоджена співпраця з Державним агентством України з інвестицій і інновацій, яке здійснює конкурсний відбір проектів для їх фінансової підтримки за рахунок коштів Державного бюджету. Обсяг інвестицій у основний капітал лише за І квартал склав понад 208 млн.грн., що на 77% більше, ніж у 2006 році. З початку року обсяг освоєних підприємствами іноземних інвестицій перевищив 30 млн.грн. Наприклад, на базі підприємства «Еней Електрокабель» розпочатий спільний проект з польською компанією «Телефоніка», яка створює нове виробництво з новими робочими місцями. Продовжуються переговори з австрійською компанією, щодо спорудження сміттєпереробного комплексу, але вони ведуться паралельно ще й з іншими інвесторами. Стабільними темпами зростає у Чернігові середня заробітна плата, а це, відповідно, наповнення міського бюджету та гарантія повноцінного фінансування медицини, освіти, культури, комунальної сфери. Міський голова переконаний, що необхідно ретельно вивчити ситуацію з енергоносіями, для цього у структурі управління економіки міськради створений відповідний підрозділ. На умовах співфінансування з бюджетами вищих рівнів будуть запроваджені заходи з енергозбереження, готується цільова міська програма енергозбереження. Також Олександр Соколов розповів про поточну роботу, зокрема, реалізацію ряду комунальних програм. Активно здійснюється ремонт доріг, зокрема, з міського бюджету виділено 5 млн.грн. на ремонт вулиці Седнівської, 3,6 млн.грн. на ремонт покрівель. З початку року вже здано 450 квартир у новобудовах. Наголосив міський голова й на тому, що у обласному центрі, незважаючи на фінансові труднощі, працюють усі спортшколи, кілька років поспіль за кошти міського бюджету забезпечуються гарячим харчуванням учні початкових класів. Останнім часом було випущено значну кількість інформаційних матеріалів, що рекламують туристичну привабливість міста, проте міський голова незадоволений слабким результатом інформаційної кампанії, оскільки очікуваного збільшення потоку туристів не відбулося. Серед можливих причин – слабкі темпи розбудови туристичної інфраструктури не задовольняють потенційного туриста, особливо закордонного. До святкування 1100-річчя першої літописної згадки про Чернігів міський голова наполягає на проведенні капітального ремонту центральних паркових зон, благоустрої територій, впорядкуванні вуличного освітлення. Відповідаючи на питання журналістів, він розповів, що фонтан у сквері ім. Попудренка споруджується за рахунок спеціально створеного благодійного фонду «Рідний Чернігів», кошти надають люди, небайдужі до цивілізованого розвитку своєї малої Батьківщини. «Головна перспектива Чернігова – наші люди, і те, що ми працюємо над Статутом міста, Стратегічним планом його розвитку, має довести наше прагнення до стабільності,» - підкреслив Олександр Соколов.