10 липня 2007 р.

Чернігів на порозі реформування житлово-комунального господарства

Про проблеми та перспективи, пов'язані з реформуванням та розвитком житлово-комунального господарства обласного центру, розповів сьогодні під час прес-конференції заступник Чернігівського міського голови Микола Літвінов. За його словами, зараз конче постала потреба розробити комплексну міську Програму реформування та розвитку ЖКГ міста, адже відповідні державна та обласна програми розроблені і реалізуються. Микола Літвінов детально розповів про найважливіші складові майбутньої Програми, а це ремонт і утримання житла, доріг, реконструкція мереж і комунікацій, розвиток електротранспорту та інше. Особливу увагу розробники звернуть за забезпечення енергозбереження, адже це реальний шлях до суттєвої економії. У створенні та реалізації Програми комунальники сподіваються на допомогу і підтримку громадськості. На сьогодні Чернігів вже успішно втілює ряд цільових програм з вирішення конкретних проблем комунальної галузі: - Програма реконструкції (відновлення) покрівель житлових будинків на 2004-2008 роки; - Програма відновлення твердого покриття доріг та проїздів у житловій забудові міста на 2005-2007 роки; - Програма освітлення міста на 2005-2007 роки. "Оскільки майже 85% житла у обласному центрі приватизовано, то його утримання, за світовим досвідом, необхідно переводити цілковито в ринкові умови, зі створенням конкурентного середовища, повним відшкодуванням витрат надавачів послуг, формуванням об'єднань співвласників багатоквартирних будинків," – переконаний М.Літвінов. Про принципи створення і діяльності останніх (ОСББ) всі бажаючі можуть отримати роз'яснення у райвиконкомах за місцем проживання. Звичні для нас ЖРЕДи віджили своє, вони мають бути реструктуризовані і приватизовані, лише так можна домогтися ефективного управління житловим фондом. Мешканці, що увійшли до ОСББ, на власний розсуд обирають, хто буде управляти їх житлом, хто які послуги і за якими цінами надаватиме. Тим паче, що з наступного року держава надаватиме допомогу на проведення капремонту лише тих будинків, де створені ОСББ. Заступник міського голови поінформував присутніх, що вже цього року за рахунок фонду накопичення із затверджених минулорічних тарифів можна забезпечити поточний ремонт 150 покрівель. Також він повідомив про хід підготовки до наступного опалювального сезону, так в Чернігові до зими буде реконструйовано 9 котелень. "Місто готове освоїти всі кошти, які надійдуть з держбюджету на виконання програм на умовах співфінансування", - впевнений М.Літвінов, - "принаймні, відповідний досвід вже маємо".