22 червня 2007 р.

У День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни у Чернігові перезахоронені останки невідомих солдатів

Сьогодні у Чернігові на міському кладовищі Яцево відбувся скорботний ритуал перезахоронення останків двох невідомих солдатів Великої Вітчизняної війни. Про це повідомили у відділі зв'язків з громадськістю міської ради. Останки людей були виявлені в Олександрівці в ході проведення земляних робіт у приватних садибах. Речі, знайдені поряд, дають підстави стверджувати, що це солдати Радянської Армії періоду Великої Вітчизняної війни. Проте, попри зусилля пошуковців, зокрема, Почесного громадянина Чернігова, досвідченого краєзнавця Герарда Кузнєцова, встановити особи загиблих не вдалося. Виконуючий обов'язки заступника міського голови – керуючого справами виконкому Станіслав Віхров підкреслив, що пам'ять про загиблих визволителів – священна, а подвиг їх – безсмертний. "Нехай ми не знаємо ні імен загиблих, яких перезахоронюємо, ні того, хто вони і звідки, та одне знаємо напевне – вони стали синами цієї землі, тож нехай вона буде їм пухом", - сказав він. Також з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни чернігівці поклали квіти до братської могили у сквері Попудренка та до Меморіалу Слави.