7 червня 2007 р.

У Чернігові минулого року 1200 громадян продали акції підприємств

У цьому році понад 4000 чернігівців задекларували свої доходи. До ДПІ у м. Чернігові подані близько 2000 обов’язкових декларацій, за якими належить сплатити до бюджету податок з доходів фізичних осіб 1 млн.200 тис.грн. Така ж кількість декларацій подана на податковий кредит. За ними належить повернути з бюджету 400тис.грн. Про це йшлося під час прес-конференції у ДПІ у м. Чернігові, присвяченій декларуванню доходів громадян, отриманих у 2006 році. У ній взяли участь заступник начальника ДПІ Віталій Косих та начальник управління оподаткування фізичних осіб Микола Мариненко. В. Косих повідомив, що за підсумками декларування доходів, отриманих громадянами у 2006 році, у Чернігові немає мільйонерів. Лише один житель міста задекларувава понад 500 тис. грн., троє подали декларації, в яких внесені прибутки понад 200 тис. грн. „Проте це не означає, що у Чернігові немає мільйонерів, - сказав В.Косих, - адже громадяни декларують доходи, при отриманні яких не сплачені податки”. За результатами декларування доходів підприємців за минулий рік 29 чернігівців мали доходи понад 1 млн.грн., а 22 - понад 500 тис.грн. Як зазначив В.Косих, значні суми громадяни декларують, насамперед, від продажу акцій у статутному фонді підприємств. Таких декларацій у Чернігові до податковї інспекції подано майже 1200 на суму 520 тис.грн. Приватні нотаріуси подали 30 декларацій, у яких задекларовано 275 тис.грн. Не залишились поза увагою громадяни, які отримували протягом 2006 року доходи у вигляді виграшів та призів, 17 чернігівців подали такі декларації. Щорічно декларують свої доходи спортсмени, які брали участь у міжнародних змаганнях та отримували нагороди. З початку року податківці отримали 15 декларацій від спортсменів, а 25 громадян задекларували доходи, отримані за кордоном. В. Косих наголосив, що визначальною ідеологією кампанії декларування доходів є спрямування громадян на добровільне виконання свого конституційного обов’язку зі сплати податків та підвищення податкової культури. Микола Мариненко розповів, що правом на отримання податкового кредиту скористалися майже 2000 чернігівців. Він зазначив, що вперше цього року до податкової інспекції громадяни подавали декларації на повернення частини відсотків, сплачених по іпотечному кредиту. Як уточнив М.Мариненко, таке право платник податків може реалізувати один раз на 10 років.