28 березня 2007 р.

Основні показники Програми економічного і соціального розвитку міста Чернігова на 2006 рік виконані

На розширеному засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, що відбулося 27 березня, були підведені підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Чернігова на 2006 рік. Про це повідомили у відділі зв'язків з громадськістю міської ради. За словами міського голови Олександра Соколова, основні показники Програми економічного і соціального розвитку міста на 2006 рік виконані. Він перелічив підприємства, які забезпечили виконання запланованого, та назвав тих, хто знизив темпи виробництва. Загалом по місту на 8,9% перевиконано планове завдання з виробництва промислової продукції, на 2,9% - товарообіг. Прибутки отримали 63,8% підприємств усіх форм власності, що звітують до державної статистики в розмірі 159,3 млн. грн. Збитково спрацювали 162 підприємства, їхні збитки склали 127,3 млн. грн. За січень-грудень 2006 року середньомісячна заробітна плата за усіма видами економічної діяльності зросла на 210,76 грн. і склала 896,29 грн. Щодо перспектив її зростання в поточному році, міський голова зазначив, що сподівається на збільшення середньої зарплати по місту як мінімум на 30%. Обсяг інвестицій у основний капітал за минулий рік склав 654,3 млн. грн., що на 12,3 % більше, ніж у 2005 році. Понад 70 % загальної суми інвестицій спрямовується на оновлення основних фондів сфери матеріального виробництва. Від управління інвестицій і туризму міськради Олександр Соколов очікує активізації в напрямку підвищення інвестиційної привабливості міста, роботи з конкретними інвестиційними проектами. Міський голова звернув увагу присутніх керівників підприємств на недопущення зростання заборгованості з заробітної плати, загальна сума якої по місту сягнула майже 2 млн.грн. Він наголосив, що триматиме це питання на контролі і вимагатиме ефективної роботи по ліквідації існуючих боргів. Особливе занепокоєння міського голови викликало скорочення темпів введення житла: всього за 2006 рік введено в експлуатацію загальної площі 59,8 тис. кв.м. житла, а це лише 68,5% рівня попереднього року. Олександр Соколов незадоволений роботою керівництва КП "Чернігівбудінвест", яке, за його словами, "скомпрометувало саму ідею створення підприємства", адже для виконання показників Генерального плану розвитку Чернігова необхідно будувати не менш як 100 тис. кв. м. житла щороку. Також було відзначено, що досі не вирішене питання з побудовою сміттєпереробного заводу на території міського звалища на Масанах, до кінця року необхідно хоча б визначитися з інвесторами. Міський голова повідомив про досягнуту домовленість щодо виділення коштів з держбюджету на умовах співфінансування з міським бюджетом на проекти з енергозбереження, проведення тролейбусної лінії на Масани, очищення Стрижня. "Ми не маємо права втратити цей шанс", - підкреслив він. Щодо ситуації в гуманітарній сфері, то фактичне зростання видатків на освіту, культуру, охорону здоров'я, фізкультуру і спорт не забезпечили існуючих потреб, адже кошти переважно були спрямовані на виплату заробітної плати та розрахунки за спожиті енергоносії. За кращі показники в роботі за підсумками 2006 року та вагомий внесок у соціально-економічний розвиток міста Почесними грамотами Чернігівської міської ради та виконавчого комітету були відзначені колективи ЗАТ "Чернігівський автозавод", ВАТ "Базис", Центральної міської бібліотеки ім. М.М.Коцюбинського, комунального лікувально-профілактичного закладу "Чернігівська міська стоматологічна поліклініка", гімназії № 31 гуманітарно-естетичного профілю, комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад № 60". За високі показники в роботі та вагомий внесок у соціально-економічний розвиток міста Почесними грамотами Чернігівської міської ради та виконкому також нагороджено генерального директора ТОВ "Скло+" Миколу Бабича, головного бухгалтера ВАТ "Домобудівник" Олену Зубок, адміністративного директора ПП "Союз-Лідер" Нелю Коваль, оператора дистанційного пульту керування у хімічному виробництві каландрового цеху ВАТ "Чернігівське Хімволокно" Романа Новика та директора ЗАТ "Чернігівська фабрика лозових виробів" Олександра Сімонова. Переможцям міського конкурсу „Кращий роботодавець року” за 2006 рік були вручені дипломи.