19 березня 2007 р.

Чернігівський міський голова Олександр Соколов:<br>перші сто днів на посаді

Сьогодні Чернігівський міський голова Олександр Соколов під час прес-конференції розповів про перші 100 днів перебування на посаді у другій каденції. Він прокоментував власне бачення нових схем і принципів роботи, процес налагодження дієвих механізмів співпраці з міською радою та виконкомом, які будуть дійсно ефективними в плані забезпечення подальшого стабільного соціально-економічного розвитку міста. Міський голова підкреслив, що при прийнятті бюджету міста на 2007 рік стало зрозуміло, що консолідація політичних сил у міській раді є, так само як і є розуміння депутатським корпусом потреб міської громади. Олександр Соколов подякував депутатам за таку позицію та висловив упевненість у нормальній подальшій співпраці. За рішенням останньої сесії міської ради, виконком буде додатково ґрунтовно вивчати всі економічні розрахунки, після чого планується перегляд діючих тарифів, орієнтовно на початку травня. Вдалося винайти резерви та знизити тарифи за послуги на утримання будинків та прибудинкових територій в середньому на 5-15 гривень з кожної квартири. Вже чітко відпрацьований з районами механізм надання субсидій громадянам, аби якомога зменшити фінансовий тиск комунальних платежів на населення. До роботи комунальників, особливо ЖРЕДів, посилюється вимогливість і запроваджується додатковий контроль. Підсумки виконання бюджету минулого року дають підстави сподіватися на подібні позитивні тенденції і в цьому році, завдяки цьому триватиме втілення ряду комунальних програм, започаткованих у минулі роки. За 2006 рік у Чернігові середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника зросла на 210,72 грн. і склала вже 896,25 грн. Податок на доходи громадян – це основне джерело наповнення міського бюджету, а відтак, збільшення можливостей міської громади. У галузі транспортного забезпечення протягом останніх трьох місяців остаточно виконаний Договір про поставку 15 тролейбусів з Дніпропетровська, решта 6 тролейбусів надійшли з грудня минулого року. Наприкінці 2006 року проведено тендер на закупівлю пасажирських тролейбусів марки ЗиУ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Два тролейбуси отримані та вже працюють на маршрутах. Почалася конкретна робота з втілення у життя проекту з організації тролейбусного сполучення до житлового району Масани. Створена робоча група, ведуться підготовчі роботи для оновлення проектно-кошторисної документації на будівництво. Також Олександр Соколов розповів, що наразі триває робота над створенням дієвої Громадської ради та Статутом міста. Це ті програмні моменти, виконання яких він ставив собі на меті на найближчий період. Міський голова відповів на запитання журналістів стосовно співпраці з політичними силами, кадрової політики та відзначення 1100-річчя першої літописної згадки про Чернігів.