28 лютого 2007 р.

Імідж Чернігова буде покращено

В цьому переконані депутати міської ради п’ятого скликання, які 27 лютого 2007 року затвердили Програму сприяння залученню інвестицій та розвитку туристичного потенціалу м. Чернігова на 2007-2008 роки. Про це повідомили в управлінні інвестицій і туризму міської ради. Програма розроблена в рамках реалізації Плану посилення конкурентоспроможності м. Чернігова, схваленого міською радою 31 жовтня 2006 року. Цей План був підготовлений управлінням інвестицій і туризму міської ради в рамках проекту «Економічний розвиток міст». Метою Програми є просування економічного, інвестиційного та туристичного потенціалу міста на внутрішні та зовнішні ринки. Важливими складовими Програми є детальна інвентаризація інвестиційних і туристичних ресурсів міста, розробка та впровадження туристичного продукту, забезпечення обслуговування зовнішніх інвесторів за принципом «єдиного вікна», розвиток зв’язків з містами-партнерами. Видатки на реалізацію Програми є настільки ж необхідною частиною витрат міста, наскільки важливими є видатки підприємств на рекламу своєї продукції або бізнесменів – на візитні картки. Запропонований розробниками обсяг фінансування Програми з міського бюджету складає 265,5 тис. грн. у 2007 році та 267,0 тис. грн. у 2008 році. Однак це не означає, що виділені кошти будуть витрачені повністю, або що фінансування програми буде здійснено виключно за рахунок бюджету міста. Навпаки, наявність власного внеску, передбаченого у міському бюджеті, дозволить міській раді реалізовувати у рамках Програми окремі проекти із залученням фінансування міжнародних організацій, фондів та коштів державного бюджету. Яскравим прикладом подібної практики є проект „Розвиток інформаційної та інфраструктурної складової туристичної галузі у м. Чернігові”, який став переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2006 році і дозволив залучити 500 тисяч гривень з державного бюджету. Завдяки реалізації Програми у 2007 році прогнозується залучення в економіку міста 600 тис. дол. США прямих іноземних інвестицій. Загальний обсяг капіталовкладень у 2007 році зросте на 14,2% (85,8 млн. грн.). Планується, що у 2007 році у місті буде обслуговано 661 тис. туристів та екскурсантів, у 2008 – 674 тис. При цьому прогнозовані платежі до бюджету міста складуть 622,1 тис. грн. у 2007 році та 913,3 тис. грн. у 2008 році.