14 лютого 2007 р.

Військові тимчасово припиняють роботу РЛС на околиці Чернігова

Військові тимчасово припиняють роботу радіолокаційної станції на околиці Чернігова. Такі підсумки зустрічі Чернігівського міського голови Олександра Соколова з керівництвом Повітряних Сил Збройних сил України. Про це повідомили у відділі зв'язків з громадськістю міської ради. Міський голова Олександр Соколов ще на стадії будівництва РЛС неодноразово звертався за роз'ясненнями до Міністерства оборони України з приводу безпеки даного об'єкту для життя і здоров'я чернігівців. І сьогодні він відстоює інтереси жителів обласного центру. Повітряні сили Міністерства оборони України представляли заступник командувача Повітряних сил Збройних сил України – командир Повітряного командування "ЦЕНТР" Олександр Хрус та начальник радіотехнічних військ командування Повітряних сил Збройних сил України Артур Артеменко. Вони наголошували, що РЛС в Чернігові працює в імпульсивному режимі і створює набагато менший рівень електромагнітного випромінювання, ніж навіть деякі побутові прилади. Це підтверджено незалежною експертизою Інституту гігієни та медичної екології ім.О.М.Марзеєва АМН України і дослідженням електромагнітного поля, проведеним Чернігівською обласною СЕС, відображено у Санітарному паспорті об'єкту. Натомість жителі мікрорайону Чернігова, що знаходиться поряд з РЛС, стверджують протилежне: скаржаться на погіршення здоров'я, перебої у роботі побутових електроприладів (насамперед, телевізорів). На вимогу громадськості військові погодилися тимчасово припинити роботу РЛС, щоб провести додаткові дослідження її безпеки. До участі в контрольних замірах запрошуються представники громадських об'єднань та мешканці прилеглого до РЛС мікрорайону.