6 лютого 2007 р.

Взаємодія центру зайнятості та закладів освіти

Днями на базі Чернігівського міського центру зайнятості пройшов семінар за участю керівників навчальних закладів міста. Про це повідомили у відділі зв'язків з громадськістю міської ради. "Ми повинні зосередити зусилля на збалансуванні диспропорцій між потребами роботодавців та професійно-кваліфікаційним рівнем безробітних, вважаємо це одним з основних завдань у нинішній ситуації на ринку праці", - наголошує директор міського центру зайнятості Олександр Зевченко. Орієнтація в останні роки більшості вищих учбових закладів, що працюють у місті, на підготовку економістів, фінансистів, юристів, соціальних працівників і т.п. при невисокій якості навчального процесу призводить до масового перевиробництва недостатньо кваліфікованих спеціалістів у цих сферах. В той же час не задовольняється попит на працівників у будівельній індустрії, особливо що стосується проектної справи, на робітників масових професій у метало- і деревообробній галузях. На черзі і нестача інженерно-технічних працівників, озброєних сучасними знаннями. Офіційно зареєстрований рівень безробіття у Чернігові за минулий рік знизився з 1,69% до 1,39%. Цього вдалося досягти завдяки спільним діям місцевих органів влади, працівників міської служби зайнятості, соціальних партнерів та роботодавців.