22 грудня 2006 р.

Реалії та перспективи подання податкової звітності в електронному вигляді

Реалії та перспективи подання податкової звітності в електронному вигляді – такою була тема „круглого столу” для представників чернігівських підприємств легкої промисловості, що пройшов на базі ЗАТ „Камвольно-суконна фабрика „Чексіл”. Зараз податківці області презентують для платників податків програмне забезпечення щодо подання податкової звітності та реєстрів виданих і отриманих податкових накладних в електронному вигляді. Як наголосила начальник відділу зв’язків з громадськістю, ЗМІ та масово- роз’яснювальної роботи ДПА в Чернігівській області Лариса Порплік, програмне забезпечення надаватиметься усім платникам податків безкоштовно. „Найважливішим результатом впровадження електронної звітності має стати підвищення рівня обслуговування платників податків”, - сказала вона. Подання податкової звітності в електронному вигляді має значні переваги. Адже це допоможе підвищити ефективність адміністрування ПДВ, зруйнувати схеми мінімізації податкових зобов’язань, ліквідувати можливості утворення “віртуальних” заявок на відшкодування ПДВ. Для зручності платників буде зменшено паперовий документообіг між органами ДПС та платниками податків, скорочено накладні витрати і терміни передачі податкових накладних, що вивільнить час платників податків, зменшить кількість “зустрічних” перевірок податкової служби та мінімізує її втручання в діяльність суб’єктів господарювання. За словами начальника відділу інформатизації процесів оподаткування ДПА в області Анатолія Пермінова, є підприємства, які самі ініціюють подання звітності в електронному вигляді. „Взагалі, система передачі даних до податкових органів засобами телекомунікаційного зв’язку не складніша за програму „Клієнт-банк”, яку досить успішно використовують багато підприємств”, - уточнив він.