27 листопада 2006 р.

Чернігів відкритий для співробітництва

23-24 листопада 2006 року у м. Чернігові відбувся Міжнародний інвестиційний форум під гаслом «Інвестиції заради майбутнього». Форум був спрямований на висвітлення інвестиційно-туристичного потенціалу міста і області та залучення інвестицій у розвиток інфраструктури туристично – рекреаційної галузі та розбудови і відновлення індустріального потенціалу. У роботі Форуму взяли участь представники міністерств відповідної спрямованості, посольств та торгових місій іноземних держав, малого, середнього та великого бізнесу як з України, так і з закордону, потенційні інвестори та туристичні оператори України. Форум проходив у декілька етапів у форматі круглих столів, семінарів - практикумів та коопераційних бірж. Запрошеним були запропоновані туристичні та ознайомчі поїздки по місту. Протягом першого дня, 23 листопада, перед учасниками круглого столу «Місто Чернігів: інвестиційний та туристичний потенціал», підготовленого Чернігівською міською радою виступили: Валерій Кокоть, перший заступник міського голови, Володимир Бурдов, начальник управління інвестицій і туризму Чернігівської міської ради, Денис Дьомін, начальник відділу зовнішніх зв’язків, Тетяна Коржинська, начальник відділу туризму, Ольга Демченкова, начальник дозвільного центру та Петро Гребень, заступник начальника управління архітектури та містобудування. На прикладі «Схеми перспективного розвитку туризму м. Чернігова» були презентовані можливості розвитку туристичної інфраструктури міста. Управлінням інвестицій і туризму були представлені незадіяні земельні ділянки придатні для освоєння та розбудови. Потенційні інвестори ознайомилися зі спрощеною системою реєстрації та перспективами ведення бізнесу в місті Чернігові. Присутній на «круглому столі» заступник міністра культури і туризму Ігор Приставський позитивно відзначив роботу міської влади, яка ведеться в напрямку розвитку туристичної галузі міста. «Переконаний, що Чернігів може справді претендувати на звання туристичної Мекки України», зазначив Ігор Романович. Його підтримала і радник голови Держтуризму курортів України з питань інвестицій Олена Соколова. «Я приємно вражена напрацюваннями Чернігівської міської влади щодо розвитку туризму та залучення інвестицій в цю галузь. Ця робота є дуже важливою, адже світовий досвід показує: інвестор приходить туди, де активна місцева влада», зазначила пані Соколова. Учасники Форуму високо оцінили рівень проведення заходу та відзначили позитивні зміни, що відбулися в напрямку залучення інвестицій та співпраці з потенційними інвесторами та представниками інфраструктурних закладів. Можливості м. Чернігова вперше були представлені на заході подібного рівня в рамках окремого «круглого столу». В майбутньому планується регулярне проведення подібних заходів із залученням коштів міжнародних організацій та фондів. До речі, цьогорічний Форум також був проведений без витрат із бюджету міста.