20 листопада 2006 р.

Святкування 90-річчя ЧДПУ ім. Т.Г.Шевченка

ЧДПУ ім. Т. Г. Шевченка відзначає свій 90-річний ювілей. Свою історію університет розпочав у 1916 році, коли в Чернігові був відкритий учительський інститут. В 1998 році він одержав статус університету. У цьому році у педуніверситета ще одна ювілейна подія – рівно половину свого віку він носить ім’я Т.Г. Шевченка. Як відомо, рік тому з ініціативи викладачів та студентів в рамках підготовки до 90-річчя університету розпочалася доброчинна акція по спорудженню пам’ятника великому Кобзарю. 18 листопада 2006 року біля Чернігівського педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка відбувся урочистий мітинг, присвячений відкриттю пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку. Автором пам’ятника є відомий скульптор, член Національної спілки письменників України, наш земляк Геннадій Єршов. Архітектор – Олександр Козир. Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко і ректор університету Микола Носко відкрили пам’ятник та поклали корзини з квітами. «Дев’яносторічний ювілей університету, без сумніву, велика подія в освітньому і науковому житті не тільки славетної Чернігівщини, а всієї України. Пам’ятник Шевченку є символом вірності його заповітам, а найкращим вшануванням його пам’яті буде наполеглива та повсякденна праця заради процвітання України», - підкреслив міністр. Із знаменною подією університет привітали Генеральний консул України у м. Санкт-Петербург Микола Рудько, голова Чернігівської обласної ради Наталія Романова, керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Володимир Приходько, Голова Чернігівського відділення Національної спілки письменників України, поет Станіслав Реп’ях та інші. В обласному музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка відбулися урочисті збори та концерт, присвячені 90-річчю ЧДПУ ім. Т.Г. Шевченка. Міністр освіти і науки України вручив грамоти і почесні відзнаки викладачам вузу. В.о. міського голови, секретар Чернігівської міської ради Віталій Голець привітав університет з ювілеєм та нагородив його працівників грамотами міської ради і цінними подарунками.