16 листопада 2006 р.

„100 днів роботи Уряду України – 100 днів роботи Державної податкової служби України”

Вже стало традицією оцінювати діяльність державних структур, їх керівників за підсумками перших 100 днів. Нині громадськість країни обговорює підсумки 100 днів діяльності уряду країни, але можна говорити і про деякі підсумки цього періоду в органах Державної податкової служби, адже відбулися зміни керівництва ДПА України і ДПА у Чернігівській області. Про це йшлося під час прес-конференції першого заступника начальника ДПІ у м. Чернігові Олександра Марухленка. „Звичайно, у своєму спілкуванні обмежимося підсумками роботи податківців міста”, - уточнив він. На сьогодні у ДПІ м. Чернігова на обліку перебувають 6838 юридичних осіб та 17 962 фізичних осіб – підприємців. Протягом останніх 100 днів взято на облік 104 юридичні особи та 923 фізичних осіб – підприємців. Підсумовуючи напрацювання Уряду, Прем’єр-міністр України Віктор Янукович наголосив, що відбулося покращення адміністрування податків і зборів. У Чернігові надходження до державного бюджету від платників міста за січень-жовтень поточного року на 11,5% перевищують минулорічні і становлять 280,8 млн.грн. Доходи Державного бюджету в січні-жовтні цього року більше, ніж на 70% сформовані за рахунок 50 платників – юридичних осіб, якими сплачено до Державного бюджету понад 197 млн. грн., з них 39 платників сплатили суму більше 1 млн.грн., тим самим забезпечили 67% (188 млн. грн.) загальних надходжень. Бюджетоформуючими платежами були такі податки, як податок на додану вартість, питома вага якого в загальних обсягах становить 48,7%, акцизний збір ( 25,4%) та податок на прибуток підприємств ( 17,3%).Варто зазначити, що загалом 2244 підприємства збільшили сплату до державного бюджету в порівнянні з минулорічним періодом на суму майже 113 млн.грн. Негативний вплив на збір платежів до Державного бюджету в 2006 році мало скорочення надходжень в зв’язку з переходом на консолідовану сплату таких великих платників, як ЗАТ “Чернігівський пивкомбінат „Десна” та ЧФ ВАТ “Укртелеком” . Протягом січня-жовтня місцевий бюджет поповнився на 166,7 млн.грн., бюджетні призначення виконано майже на 104%. Забезпечено якісне виконання майже по всіх платежах місцевого бюджету. У порівнянні до відповідного періоду минулого року доходи місцевого бюджету за рахунок платежів податкового кола зросли на 35%., або на 43,5 млн.грн. У розрізі джерел наповнення місцевого бюджету досягнуто перевищення рівня надходжень минулого року по всіх видах податків за винятком єдиного податку на підприємницьку діяльність, по якому допущено зменшення надходжень на 383,3 тис.грн., що спричинено зміною алгоритму зарахування платежу до бюджету. Найбільші суми податків і зборів до місцевого бюджету сплачені ВАТ “ЧХВ”, ЗАТ “КСК ”Чексіл”, КЕП “Чернігівська ТЕЦ”, ВАТ “Чезара”, КП “Чернігівське тролейбусне управління”, ВАТ “Домобудівник”. Бюджет міста у частині надходжень, що контролюються ДПІ, за січень – жовтень виконано на 103%, надійшло 125,8 млн.грн., додатково до завдання бюджет отримав 4,2 млн.грн. Забезпечено приріст до минулорічних обсягів на 33,4%. На жаль, залишаються і проблемні питання. Зокрема, йдеться про наявність у підприємств податкових боргів. У Чернігові на сьогодні 1092 підприємства мають борг перед бюджетом на загальну суму 40,3 млн.грн. З них 256 підприємства (23,4%) – громадські організації, садівничі товариства, партії, кредитні спілки та інші підприємства-боржники, що не є суб’єктами господарювання. В основному, це ті підприємства, які припинили діяльність у результаті ліквідації або реорганізації, але не зняті з обліку в податковій інспекції. Ми намагаємося розглядати кожну конкретну ситуацію, надаємо по можливості відстрочки для сплати боргу, щоб стабілізувати стан підприємства-боржника. Лише з вересня податковий борг зменшився на 8,5 млн. грн. Це суттєві результати у роботі податківців. На сьогодні досить гостро стоїть проблема недонадходження податків до бюджету у результаті застосування різних схем, спрямованих на мінімізацію бази оподаткування реально існуючих підприємств, насамперед тих, які здійснюють значні за обсягами фінансові операції і сплачують мінімальні податки. У зв’язку з цим одним з напрямків роботи податкової міліції є виявлення і руйнування схем мінімізації податкових зобов’язань суб’єктами господарювання. В основу виявлення і руйнування злочинних схем ухилення від сплати податків та забезпечення відшкодування збитків, завданих державі, покладено комплексне оперативно-економічне відпрацювання інформації про системно організовані злочинні дії. Лише ретельно підготовлена, скоординована діяльність оперативних і слідчих підрозділів податкової міліції у взаємодії з ревізорським апаратом податкової служби та іншими контролюючими органами приводить до бажаного результату. Податкові органи не лише декларують розвиток партнерських відносин з платниками податків, але і докладають зусиль, щоб це було дійсно так. У ДПІ м. Чернігова з початку року проведено 26 семінарів з питань податкового законодавства, 73 „круглих столів” з платниками податків, під час особистих прийомів надано більше 13 тисяч консультацій і ще 10 тисяч – роз’яснень по телефону. Ми відкриті у спілкуванні з громадськістю і журналістами. Співпрацюємо з школами міста, адже зрозуміло, що формування податкової культури розпочинається з дитячого віку. У цьому році був проведений літературний конкурс для школярів „Майбутнє створюється сьогодні”, а в наступному році планується відновлення Всеукраїнського конкурсу „Податки – очима дітей”. Звичайно, конкурс буде проведений і на рівні міста.