15 листопада 2006 р.

Прес-конференція у Чернігівському міському відділі УМВС України в Чернігівській області

15 листопада 2006 року у Чернігівському міському відділі міліції відбулася прес-конференція з питань: «Про стан оперативної обстановки на території м. Чернігова за 10 місяців 2006 року» та «Про заходи, вжиті Чернігівським МВ УМВС щодо забезпечення охорони громадського порядку та безпеки під час проведення позачергових виборів Чернігівського міського голови 26.11.2006 року». Прес-конференцію проводили начальник ЧМВ УМВС України в Чернігівській області Альохін Е.В. та його заступники – Шафрай Ю.І. – начальник кримінальної міліції, Попсуй О.В.- начальник міліції громадської безпеки. На прес-конференції були присутні представники ЗМІ: міські та обласні телебачення і радіо, «Чернігівські відомості», «Семь Дней», «Семейная газета», «Деснянська Правда», «Чернігівщина» та інші. Едуард Альохін зазначив, що ситуація в місті залишається стабільною. В порівнянні з відповідним періодом 2005 року зареєстровано зменшення кількості злочинів загально-кримінальної спрямованості на 20,9 % ( з 2 397 до 1 895). Розкриття складає – 71,3 %. «Наявність на вулицях міста достатньої кількості автопатрулів з належним матеріально-технічним забезпеченням, особливо радіостанціями, сприяє оперативному реагуванню та ефективності роботи міліції. Це є запорукою значного зниження рівня злочинності», - сказав він. В поточному році оновлено парк патрульно-постової служби, кількість автопатрулів зросла з 3 до 11 машин. Але для нашого міста цього не вистачає, потрібно не менше 20 машин. Біля Катерининської церкви з метою підтримання громадського порядку задіяні постійно не менш, ніж 20 представників міліції, тобто значні сили міліції відволікаються від виконання своїх безпосередніх обов’язків по охороні громадського порядку в цілому у місті. З метою забезпечення охорони громадського порядку та безпеки громадян під час проведення виборів, розпорядженням начальника ЧМВ створено оперативний штаб та робочу групу. Чітко визначені їх завдання щодо організації охорони громадського порядку на території обласного центру та своєчасної передачі інформації про проведення масових заходів, пов’язаних з передвиборчою кампанією до УМВС України в Чернігівській області. Особовий склад міліції орієнтовано на виявлення осіб, що порушують Правила благоустрою міста, правила виборчого законодавства (розклеювання агітаційних матеріалів в невстановлених місцях), вчиняють хуліганські дії (пошкодження рекламних стендів, біг-бордів). Але спостерігається менше звернень щодо порушень виборчого законодавства, ніж під час весняної виборчої кампанії. Едуард Альохін та його заступники відповіли на всі запитання журналістів.