9 листопада 2006 р.

Зросте конкурентоспроможність Чернігова!

31 жовтня 2006 року на дев’ятій сесії Чернігівської міської ради п’ятого скликання схвалено План посилення конкурентоспроможності Чернігова – документ, який визначає основні напрями діяльності із залучення інвестицій та розвитку туристичного потенціалу міста на середньотермінову перспективу. Робота над розробкою Плану тривала з липня. Була створена робоча група з питань економічного розвитку, залучення зовнішніх інвестицій та розвитку туристичного потенціалу м. Чернігова, до якої входили як депутати міської та обласної рад, посадові особи виконавчих органів міської ради, так і представники середнього і великого бізнесу. Також до складу робочої групи були залучені експерти проекту "Економічний розвиток міст", представники ОБСЄ та Українського центру сприяння іноземному інвестуванню. В рамках розробки Плану було проведено великий обсяг аналітичної роботи. Зокрема, підготовлено профіль громади Чернігова, здійснено опитування думки підприємців, проведено SWOT-аналіз сильних та слабких сторін міста. План складається з двох критичних питань – залучення інвестицій та розвитку туризму. Документом визначено 7 стратегічних цілей, розбитих на оперативні цілі; визначено конкретні заходи, призначено виконавців, відповідальних за їх досягнення. Контролювати стан виконання Плану буде спеціально призначений комітет управління впровадженням у складі державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів міської та обласної ради, підприємців та науковців. Координація роботи з реалізації Плану покладена на управління інвестицій і туризму міської ради. План враховує раніше прийняті стратегічні документи, зокрема, Генеральний план та Перспективну схему розвитку туризму і визначає конкретні механізми реалізації визначених у цих документах напрямів розвитку. Схвалення цього документу відкриває перспективу розширення співробітництва з проектом “Економічний розвиток міст” та залучення додаткових коштів в економіку міста, а також налагодження і розвитку співпраці з іншими міжнародними організаціями та фондами. Реалізація Плану створить сприятливі умови для залучення зовнішніх інвестицій та значного збільшення кількості туристів, створення нових робочих місць та збільшення надходжень до бюджету. З Планом можна буде ознайомитись на офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради (www.chernigiv-rada.gov.ua).