10 жовтня 2006 р.

Козаки і козачата запрошуються на куліш

З нагоди Дня козацької слави, коли православні християни відзначатимуть свято Покрови Пресвятої Богородиці, у Чернігові відбудеться Другий міський фестиваль козацької культури "Чернігів – місто козацької слави". Про це повідомили у відділі зв'язків з громадськістю міської ради. 14 жовтня зранку у Спаському соборі пройде Служба Божа, а потім біля пам'ятника Т.Шевченку відбудеться мітинг-концерт. Начальник управління культури міськради Олег Васюта підкреслив, що цього року вперше організовується урочиста хода за участю козацьких підрозділів та військового оркестру. "Ми плануємо пройти від пам'ятника Т.Шевченку центром міста до пам'ятника Б.Хмельницькому, де покладемо квіти, потім далі, безпосередньо до місця проведення фестивалю – Центрального парку культури та відпочинку," - розповідає Олег Васюта. У програмі свята – виступи ансамблю бандуристів "Соколики", фольклорного ансамблю "Сіверяни", народного хору "Калина" та показові виступи школи слов'янських двобоїв і осавульської служби Чернігівського округу "Козацтво Запорозьке". Жителі і гості міста зможуть похизуватися силою у спортивних змаганнях "Козацьке завзяття". За словами директора Центрального парку культури та відпочинку Володимира Хольченкова, до свята готується і військова польова кухня, де варитимуть справжній козацький куліш із пшона. "Розраховуємо не менш як на сотню козаків та козачат," - сказав Володимир Хольченков.