28 вересня 2006 р.

Чернігів: депутати створили комісію, яка перевірить обґрунтованість тарифів, підтриманих виконкомом

Чернігівська міська рада на засіданні восьмої сесії знову повернулася до питання тарифів – це питання ініціювали КПУ, ПСПУ та УНП. Про це повідомили у відділі зв'язків з громадськістю міської ради. "Про заходи щодо перегляду тарифів на послуги теплопостачання, послуги утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вартості проїзду в пасажирському транспорті м. Чернігова та зменшення витрат на надання цих послуг" – проект рішення з такою назвою внесла на розгляд депутатського корпусу депутат від КПУ Олена Количева. Вона наполягала на призупиненні введення нових тарифів доти, доки компетентна депутатська комісія не перевірить економічну обґрунтованість нових тарифів, вважаючи самі розрахунки не досить фаховими. Представники інших фракцій переконані, що основне зараз – це вчасний початок опалювального сезону в місті. Вони погодилися створити відповідну комісію, але не ризикнули повернути старі тарифи, які фактично зупинили б постачання газу для потреб міста. За словами заступника міського голови Миколи Літвінова, питання встановлення тарифів контролюється виключно на державному рівні. Виконком просто не мав права не зважати на чинне законодавство та не розглянути це питання. "Я готовий особисто відповісти на будь-які питання стосовно тарифів," – звернувся він до депутатів. Ситуація в Чернігові така, що для збереження тарифів з міського бюджету необхідно компенсувати підприємствам різницю між фактичним тарифом та реальною 100-відсотковою вартістю надання тієї чи іншої послуги на загальну суму майже 7 млн.грн. щомісяця. Звісно, для бюджету міста така сума просто катастрофічна. До конструктивного діалогу та поміркованості закликав присутніх депутат від СПУ Микола Скок. Він запропонував створити комісію, не торкаючись розміру тарифів до її висновків, аби забезпечити нормальну роботу житлово-комунального господарства міста напередодні зими. Комісія, до якої увійшли депутати від усіх політичних сил, представлених у міськраді, зобов'язана перевірити весь механізм розрахунків, встановити об'єктивність формування нової вартості послуг та подати свої висновки на розгляд наступної сесії. За створення комісії проголосували 37 депутатів з 42-х присутніх у залі.