21 вересня 2006 р.

Чернігів починає святкувати День міста

У Чернігові розпочався міський фестиваль культури і мистецтв "Чернігів – рідне місто моє", присвячений 63-й річниці визволення міста від фашистських загарбників. В приміщенні державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім.В.Г.Короленка пройшов творчий вечір поета, заслуженого діяча мистецтв України, заступник ректора Української академії перепідготовки кадрів культури і мистецтв, професора Юрія Афанасьєва. "Бібліотека завжди була і залишається своєрідним духовним осередком, невичерпною скарбницею людської мудрості та досвіду," – сказав у вітальному слові секретар міської ради Віталій Голець. Він подякував пану професору за прекрасний вечір, за талант, за радість від дотику до прекрасного, щедро подаровану людям. "Будь-яка творчість – то не лише дар Божий, але й надзвичайно велика копітка щоденна праця," – наголосив Віталій Голець. Юрій Афанасьєв уже не вперше в Чернігові, такі творчі вечори стали традиційними, а поезії – полюбилися чернігівцям. Також напередодні свята в обласному художньому музеї відкрилася персональна виставка художника-графіка, майстра екслібрісу Василя Леоненка. За 30 років натхненної праці він створив понад 1100 екслібрісів, які дозволили розкрити багаторічний талант художника-графіка. На виставці представлені твори, які переважно включені до авторських серій: "Шевченкіана", "Єсеніана", "Архітектура Чернігівщини" та інші. Василь Леоненко – учасник більше 300 виставок екслібрісу і малої графіки у країнах Європи, Азії, Америки, 37 з яких персональні. Лауреат на 32 виставках-конкурсах. Багато його робіт зберігаються в музеях, галереях, приватних колекційних зібраннях.