5 вересня 2006 р.

Дослідження бізнес-клімату м. Чернігова

В період з 01 по 22 серпня 2006 р. управлінням інвестицій і туризму та управлінням економіки Чернігівської міської ради спільно з проектом "Економічний розвиток міст" Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) було проведено опитування підприємств міста. Було опитано 53 підприємства (загальна кількість працівників – близько 24 тис. осіб). Подібне дослідження проводилось у м. Чернігові вперше. Метою проведення заходу було отримання інформації про бізнес-клімат міста та тенденції розвитку підприємництва. Відповідно до результатів дослідження місцевий потенціал не використовується належним чином і у повній мірі, тому Чернігів не отримує усіх можливих надходжень до бюджету від місцевого виробництва. Місцева економіка базується на низьких затратах на сировину та енергоносії, потрібні для виробництва. Але дана ситуація аж ніяк не компенсує спад в економіці, що утворюється за рахунок скорочення кількості робітників, хоча й існують плани щодо залучення інвестицій та покращення ситуації. Компанії, що працюють у місті, не задоволені внутрішньоекономічним середовищем, і здебільшого зважають на необхідність заміни застарілих засобів виробництва і впровадження нових технологій, що обумовлено вимогами часу. Підприємці підтримують думку, що місцева економіка може бути покращена за рахунок вдосконалення інфраструктури певних галузей та стратегічного планування, якщо до цього процесу буде залучено відповідних фахівців, і одночасно буде покращено процес взаємодії між приватним сектором та відповідними ланками місцевого самоврядування. На основі результатів дослідження спеціалістами Чернігівської міської ради та проекту "Економічний розвиток міст" буде здійснена розробка стратегічного плану посилення конкурентоспроможності міста. Результати опитування можна безкоштовно отримати в електронному вигляді, надіславши запит на електронну адресу [email protected].