1 вересня 2006 р.

Чернігівські депутати погодилися з виконкомом щодо необхідності підвищення тарифів

На засіданні сьомої сесії Чернігівської міської ради деякі депутати, зокрема представники Комуністичної та Прогресивно-соціалістичної партій України наполягли на розгляді прийнятого наприкінці липня виконкомом рішення "Про послуги з утримання будинків і споруд та прибудин¬кових територій". Згідно цього рішення сума квартирної плати, яку сплачуватимуть чернігівці, зростає більш як у три рази. За словами заступника міського голови Миколи Літвінова, перед виконкомом не стояв вибір переглядати тарифи чи ні, до цього спонукало чинне законодавство України та доручення Уряду. "Тарифи повинні бути приведені до рівня 100% відшкодування затрат. Ми змушені або піднімати тарифи, або відшкодовувати підприємствам різницю з міського бюджету," – пояснив Микола Літвінов. Те ж саме стосується і вартості проїзду в міському електротранспорті, де тариф не переглядався два роки, а реально компенсується лише 30% всіх пільгових перевезень. Річна сума відшкодування різниці між діючими тарифами та їх повною вартістю для міста нереальна – понад 71 млн.грн., тобто третина міського бюджету. Для порівняння – це практично повний обсяг річних видатків на освіту або на охорону здоров'я. Депутат від КПУ Олена Количева ознайомилася з рядом показників, на основі яких формуються тарифи та висловила критичні зауваження. Натомість Микола Літвінов запевнив, що над розрахунками дуже ретельно працювали фахівці підприємств-надавачів послуг та спеціалісти управління економіки міськради. "В тому, що всі тарифи економічно обґрунтовані, не може бути сумніву," – наголосив заступник міського голови. Призупинення дії рішення виконкому про підвищення тарифів не відбулося, оскільки під час голосування проект не набрав достатньої кількості голосів. "Депутати міськради напевно зрозуміли важливість підготовки до початку опалювального сезону, тому усвідомлюючи власну відповідальність перед жителями міста за нормальні умови проживання підтримали наше непопулярне рішення," – переконані представники виконкому. "Ми прогнозуємо, що по місту втричі зросте кількість отримувачів субсидій," – зазначив секретар міськради Віталій Голець. Він також повідомив, що всі служби, які мають забезпечити оперативне оформлення субсидій, готові до збільшення кількості звернень.