29 серпня 2006 р.

Чернігівські школи готові до нового навчального року

Традиційно напередодні нового навчального року пройшла міська педагогічна конференція, організована управлінням освіти Чернігівської міської ради. Про хід виконання Національної доктрини розвитку освіти, основні показники діяльності освітньої галузі за підсумками навчального року 2005-2006 років та хід підготовки до нового навчального року розповів начальник управління освіти Михайло Рубан. Він підкреслив, що внесок освітян є важливим фактором розбудови демократичного суспільства. Зараз у 95 навчальних закладах міста працює близько 3,7 тисяч педагогів. Про ефективність їх роботи свідчать високі показники досягнень учнів у предметних олімпіадах, значна кількість випускників-медалістів. "Сьогодні система освіти та виховання потребує якісного оновлення, на базі сучасних психолого-педагогічних концепцій," – наголосив Михайло Рубан. За його словами, справжніми осередками передового досвіду є ліцей №15 та колегіум №11, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу "100 кращих закладів освіти". Директор навчально-методичного центру управління освіти міської ради Ніна Куранда вважає позитивним фактором те, що більше уваги приділено методичному забезпеченню. "Ми підготували для учасників конференції виставку підручників, методичних посібників, комплекти педагогічної літератури, збірки матеріалів з досвідом роботи кращих педагогів міста," – розповідає Ніна Куранда. "Овіяний легендами Чернігів, не меркне твоя слава у віках…" – так звучить тема першого уроку, який пройде в школах міста 1 вересня. Цей урок буде проведено в рамках підготовки до відзначення 1100-річчя першої літописної згадки про Чернігів. Учасників конференції привітав секретар міської ради Віталій Голець. Він подякував за нелегку і відповідальну роботу з виховання підростаючого покоління та запевнив, що міська рада всіляко сприятиме розвитку освіти. Власним досвідом організації навчально-виховного процесу, підготовки закладів до навчального року поділилися керівники загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Кращих освітян та педагогічні колективи відзначили Почесними грамотами міської ради.