28 серпня 2006 р.

Валерій Кокоть: "Працювати на благо людей"

На розширеному засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради розглянуті підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Чернігова за І півріччя 2006 року. Перший заступник міського голови Валерій Кокоть зазначив, що основна увага міської ради та виконкому протягом звітного періоду була зосереджена на забезпеченні функціонування на належному рівні міського господарства, створенні необхідних умов для розвитку соціальної сфери, підтримці найменш захищених верств населення, забезпеченні виконання запланованого в економічній сфері, виконанні міського бюджету. Він підкреслив, що основні показники Програми економічного і соціального розвитку міста, заплановані на 2006 рік, виконані. Так, обсяг промислового виробництва порівняно з І півріччям минулого року виріс на 16,3 % при запланованому зростанні на 6,5 %. Роздрібний товарообіг підприємств торгівлі та ресторанного господарства склав 509,5 млн.грн. Обсяг інвестицій у основний капітал підприємств та організацій міста у першому півріччі склав 219,6 млн. грн., що на 36,2% більше рівня відповідного періоду попереднього року. Майже 61% цієї суми спрямовано на оновлення основних фондів сфери матеріального виробництва. Середньомісячна заробітна плата за усіма видами економічної діяльності (без урахування малих підприємств) зросла майже на 134 грн. і склала 819 грн. У промисловості вона становить 810 грн., у будівництві – 846 грн., у транспорті і зв’язку – 920 грн., у освіті – 744 грн., у охороні здоров’я та соціальної допомоги – 624 грн. "Звісно, це надто мало порівняно зі столицею," – відзначив Валерій Кокоть. На його думку, заробітки зростатимуть лише за умови розвитку виробничої сфери, адже саме тут практично відсутня "тінізація" доходів. Рівень зареєстрованого у місті безробіття не перевищує 1,52%. За сприяння центру зайнятості за півроку створено майже 4 тисячі нових робочих місць, працевлаштовано понад 3300 осіб. Значною проблемою є невідповідність професійно-кваліфікаційного складу безробітних та вимог і потреб роботодавців. Відчутна нестача робітничих професій, через неукомплектованість деякими спеціалістами підприємства не можуть забезпечити нормальний виробничий процес. Також В.Кокоть звернув увагу на зростання кількості збитково працюючих промислових підприємств (35 із 82 підприємств галузі) та збільшення заборгованості із заробітної плати (1 млн. 747,7 тис.грн. станом на 1 липня). Валерій Кокоть переконаний, що кожен повинен чітко виконувати свої обов'язки і завжди відповідати за свої слова, лише тоді буде результат.