17 липня 2006 р.

Чернігівські ринки: проблеми та перспективи

Станом на 1 липня у Чернігові діють 12 ринків, підпорядкованих 14 суб’єктам господарювання, 9 з них є змішаними, на яких здійснюється торгівля продовольчими і непродовольчими товарами. Про стан розвитку ринків та їх роль в соціально-економічному розвитку міста йшлося на засіданні виконавчого комітету міської ради. "Згідно з даними інвентаризації, проведеної місяць тому, на існуючих ринках нараховується понад 15 тисяч торгових місць, в тому числі 1,8 тисячі торгових місць відведено під продаж сільськогосподарської продукції, реалізацію якої здійснює значна частина мешканців навколишніх сіл," – повідомив начальник управління торгівлі та послуг міськради Артем Стах. На ринках міста торгівельну діяльність здійснюють понад 9 тис.чол. Загальна територія, яку займають ринки, становить понад 12 гектарів. Артем Стах поставив за приклад організацію роботи на ринку "Привокзальний", де лише за останній рік керівництвом вкладено в реконструкцію 32 тис.грн. Незадовільною назвав він організацію робіт з реконструкції на Центральному ринку та на ринку "Нива", в результаті яких значно скоротилася кількість місць для торгівлі вирощеною в домашніх господарствах сільськогосподарською продукцією. Основна увага приділена надходженням ринкового збору до міського бюджету, що у минулому році склали понад 3 млн.грн., а за 1 півріччя 2006 року – понад півтора мільйона. Частка ринкового збору в загальній сумі місцевих податків та зборів складає 63,4%. Артем Стах переконаний, що повнота стягнення та своєчасність сплати ринкового збору має бути на контролі керівництва ринків. Покращання роботи ринків залежить від виконання суб'єктами господарювання вимог Правил торгівлі на ринках та інших законодавчих актів, що регламентують їх діяльність та відповідального проведення спільних активних заходів, взаємодії контролюючих органів, суб'єктів господарювання та координуючої ролі органів місцевого самоврядування.