14 липня 2006 р.

Коли дніпропетровські тролейбуси доїдуть до Чернігова?

Сьогодні секретар Чернігівської міської ради Віталій Голець з робочим візитом відвідав КП "Чернігівське тролейбусне управління". Про це повідомили у відділі зв'язків з громадськістю міськради. Спільно з керівництвом ЧТУ міська рада вивчає ситуацію, що склалася останнім часом у сфері пасажирських перевезень. Як відомо, тролейбуси – це соціальний вид транспорту, в його збереженні і розвитку зацікавлена міська громада, а відповідно, й органи місцевого самоврядування. Як повідомив начальник КП "ЧТУ" Віктор Геращенко, у зв'язку з тим, що Уряд планує суттєве підвищення цін на енергоносії, перед підприємством постало питання збільшення тарифу за проїзд. "Останні п'ять років ми майже не змінювали тариф," – наголошує Віктор Геращенко. "В електротранспорті складається критична ситуація, скажімо, наші колеги з Полтави три місяці без зарплати, а ми зберігаємо колектив, а це 1120 чоловік, і вчасно випускаємо на маршрути 112 тролейбусів щодня," – поділився він. За економічними підрахунками, в разі збільшення вартості електроенергії, доведеться піднімати тариф за проїзд в тролейбусі до 60-70 копійок, а проїзд в автобусах ЧТУ тоді коштуватиме не менш як 90 копійок. Крім того, підприємство має цілий ряд факторів, що не сприяють його стабільній роботі: зношеність рухомого складу, застаріла ремонтна база, низька заробітна плата, а відповідно, - і відтік кваліфікованих кадрів, незабезпеченість працівників житлом та інші. Сьогодні керівництво комунального підприємства має певну програму дій та сподівається на допомогу міської ради. Зокрема, вона може владнати проблему з надходженням дніпропетровських тролейбусів, які ЧТУ повинно було отримати ще навесні. "Нові тролейбуси, придбані ще в кінці минулого року, надходять до Чернігова досі, зараз їх отримали п'ять з п'ятнадцяти," – повідомив секретар міськради Віталій Голець. Він також зазначив, що досягнуто порозуміння з міським головою Дніпропетровська, який сприятиме прискоренню надходження нових тролейбусів. "Очікуємо, що вже до кінця серпня отримаємо решту," – сказав Віталій Голець. Ознайомившись з роботою підприємства, станом рухомого складу, фінансово-економічними показниками секретар міськради зробив висновок, що колектив працює лише на власному ентузіазмі, та пообіцяв всіляко сприяти вирішенню нагальних проблем.