4 липня 2006 р.

"Катеринка" – яблуко розбрату?

На другому пленарному засіданні п'ятої сесії Чернігівської міської ради депутати розглянули пропозицію двох депутатських фракцій Партії регіонів та БЮТ щодо розширення виконавчого комітету міськради. Зокрема, вони рекомендували секретарю ради Віталію Гольцю включити до складу виконкому голів Деснянської та Новозаводської рад, мотивуючи тим, що так райони будуть мати сильніші позиції. Більшістю голосів така пропозиція була прийнята, а кандидатури Миколи Сеньковича та Олександра Глиняного – включені до складу виконкому. Питання щодо зміни керівництва міської газети "Чернігівські відомості", ініційоване депутатськими фракціями Партії регіонів та БЮТ, було зняте з розгляду самими ініціаторами. Народний депутат Микола Рудьковський, який взяв участь у роботі сесії, виступив з приводу ситуації, що складається навколо передачі Катерининської церкви релігійній громаді УПЦ Київського патріархату. Він закликав не допустити протистояння територіальної громади та звернутися до Президента і Верховної Ради України з вимогою вивчити правомірність передачі храму релігійній громаді. Переважна частина депутатського корпусу Чернігівської міської ради також вважає, що цю історичну пам'ятку козацької доби, візитну картку міста слід було й надалі залишати в статусі архітектурного пам'ятника.