19 травня 2006 р.

ПРЕС-РЕЛІЗ

Завтра, 20 травня, о 9 годині в районі військового шпиталю розпочинається акція з очищення річки Стрижень в рамках програми "Чернігів – чисте місто". У акції візьмуть участь Чернігівський міський голова Микола Рудьковський, працівники міської ради, комунальних служб міста та представники Спілки молодих соціалістів. До цього заходу може долучитися кожен, хто хоче бачити рідне місто чистим і затишним. Заплановано очистити береги річки та прибережну зону водної поверхні від сміття, яке буде одразу навантажене та вивезене на звалище. Прибирання охопить обидва береги Стрижня на ділянці від військового шпиталю до кафе "Колиба". Як повідомив начальник управління житлово-комунального господарства Вадим Антошин, на прибиранні працюватиме близько 12 одиниць техніки. Микола Рудьковський переконаний, що той, хто власноруч прибирав місто, краще дбатиме про підтримання чистоти. Він вважає головною причиною засмічення зелених зон не лише недостатність контейнерів чи урн для сміття, а кризу виховання і формування свідомості більшості людей, особливо молоді. На думку заступника міського голови Миколи Літвінова, ситуацію вдасться змінити на краще після запровадження в Чернігові нових правил благоустрою та жорстких штрафних санкцій за засмічення міста. Надалі міський голова налаштований досягти домовленості з місцевими військовими щодо залучення спецтехніки для більш ефективної очистки водного русла Стрижня.