15 травня 2006 р.

Третя сесія Чернігівської міської ради

Одним з основних пунктів порядку денного третьої сесії Чернігівської міської ради п'ятого скликання було питання ефективності використання цілісного майнового комплексу комунального енергогенеруючого підприємства "Чернігівська ТЕЦ" товариством з обмеженою відповідальністю "Фірма "ТехНова". Після виступу представників трудового колективу ТЕЦ та тривалих дебатів депутати прийняли зважене рішення, яким зобов'язали міського голову створити комісію для проведення всебічної перевірки зазначеного факту. До її складу увійдуть представники відповідних державних органів, депутати міської ради (за згодою) та незалежні експерти. На черговому засіданні сесії комісія оприлюднить висновки, якими будуть керуватися депутати при прийнятті наступних рішень з цього питання. На підставі Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", депутати затвердили Положення про помічника-консультанта депутата Чернігівської міської ради п'ятого скликання. Працюватиме він на громадських засадах, тобто безоплатно. Згідно з цим положенням, помічником-консультантом депутата міськради може бути громадянин України, що має загальну середню освіту. Його обов'язки передбачають вивчення питань, необхідних депутату для здійснення його повноважень, підготовка відповідних матеріалів, організація зустрічей з виборцями та узагальнення висловлених ними зауважень і пропозицій. Кожен депутат може мати в своєму розпорядженні не більше п'яти помічників. Також сесія затвердила звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2006 року. Доходи бюджету за цей період склали в сумі 61,4 млн.грн., у тому числі по доходах загального фонду 53,4 млн.грн. та по доходах спеціального фонду – майже 8 млн.грн. До речі, практично всі податкові та неподаткові надходження загального фонду бюджету перевиконуються. Видатки бюджету затверджені у сумі 57,8 млн.грн., у тому числі по видатках загального фонду – 51,5 млн.грн. та по видатках спеціального фонду – 6,3 млн.грн. Депутати висловили стурбованість, що недостатньо профінансовані освіта, охорона здоров'я, соціальний захист, житлово-комунальне господарство та інші галузі. Зовсім не направлялися кошти з бюджету на підтримку малого та середнього підприємництва у місті. Депутати затвердили Положення про структурні підрозділи Чернігівської міської ради та розглянули ряд земельних питань.