12 травня 2006 р.

ДПІ у м. Чернігові інформує:

Найсуттєвіше бюджет Чернігова поповнює
податок з доходів фізичних осіб
Надходження до державного бюджету від платників м. Чернігова за січень-квітень 2006 року майже на 35 відсотків перевищують минулорічні і становлять 94,8 млн.грн. Найбільша питома вага припадає на податок на додану вартість, акцизний збір з вітчизняних товарів та податок на прибуток. Повідомили у відділі економічного аналізу та прогнозування ДПІ у м.Чернігові. За словами начальника відділу Степана Марахоньки, проблемним виявилося забезпечення прогнозованих показників з податків на додану вартість та прибуток. На ситуацію суттєво вплинув перехід ВАТ «Укртелеком» на консолідовану сплату податків за місцезнаходженням головного підприємства у м. Києві. „ До місцевого бюджету надійшло 60,3 млн.грн., бюджетні призначення виконані на 110,7%. Забезпечено якісне виконання усіх платежів місцевого бюджету. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи місцевих бюджетів за рахунок платежів податкового кола зросли на 32,8%, або майже на 15 млн.грн. ”, - сказав він. У розрізі джерел наповнення місцевого бюджету досягнуто перевищення рівня надходжень минулого року майже з усіх видів податків. Найбільш суттєвого приросту до бюджетних призначень минулого року забезпечено по податку з доходів фізичних осіб – на 13,7 млн.грн.( на 46,5%), податку з власників транспортних засобів – на 806,2 тис.грн. (на 41%), платі за торгові патенти – на 637,7 тис.грн. ( майже у 2 рази), платі за землю – 493,8 тис.грн.(на 11%). Бюджетоутворюючим податком у доходах місцевого бюджету є податок з доходів фізичних осіб. На його долю у загальній структурі припадає 71,4% загальних надходжень. Бюджетні призначення січня – квітня по даному податку виконані на 109%, сплачено платниками 43 млн.грн.
Волонтери допомагатимуть податківцям
Студенти юридичного факультету Чернігівського державного інституту економіки і управління будуть працювати як волонтери у ДПІ у м. Чернігові. Повідомили у відділі оподаткування фізичних осіб. Як розповіла завідувач сектору адміністрування майнових податків Лідія Альбоща, вже кілька років поспіль студенти як волонтери допомагають податківцям розповсюджувати інформаційні матеріали з питань оподаткування, беруть участь в організаційних заходах податкових органів, проводять соціологічні опитування. За її словами, зараз волонтери допомагатимуть обліковувати платників земельного податку. До речі, у Чернігові близько 26 тисяч громадян є землекористувачами і землевласниками. Частина з них користуються пільгами, а близько 12 тисяч осіб сплачують земельний податок, що має місцеве значення і кошти від якого поповнюють міський бюджет. „Цього року передбачається, що до міської скарбниці від оподаткування земельних ділянок надійде близько 180 тисяч гривень”, - уточнила Лідія Альбоща. Відділ зв’язків із громадськістю, ЗМІ та масово-роз’яснювальної роботи ДПІ у м. Чернігові