3 квітня 2006 р.

ПРЕС-РЕЛІЗ

31 березня 2006 року Новозаводський районний суд Чернігова прийняв рішення, яким відмовив у перерахунку голосів на виборах міського голови. Повідомив під час прес-конференції міський голова Олександр Соколов. Він звернув увагу журналістів, що поширюється недостовірна інформація, згідно з якою суд відмовив у визнанні виборів недійсними. "Ми поки що не вимагали у судовому порядку визнати вибори недійсними, йшлося лише про відкритий і чесний перерахунок голосів", - сказав Олександр Соколов. Він зазначив, що суд одночасно з постановою прийняв окрему ухвалу. Тобто суд підтвердив порушення, про які повідомив позивач і вказав на їх у цій ухвалі. "Суд приходить до висновку, що копії протоколів ДВК №№ 83, 87, 88, 89, 94, 96, 100, 103, 105, 107, 111, які були представлені позивачем та його представником, не відповідають дослідженим судом примірникам цих протоколів", - говориться в ухвалі. Ще один приклад: у протоколі ДВК №83 (примірник 2) кількість невикористаних виборчих бюлетенів значиться 0 (протокол підписаний о 06.00), а в оглянутому судом примірнику у цій графі значиться 799 ( час підписання протоколу – 06.10). Суд визнав за необхідне довести до відома голови Чернігівської міської виборчої комісії про виявлені порушення та вжити відповідні заходи, про які повідомити суд не пізніше одного місяця. Олександр Соколов пояснив, що реальний шлях усунення виявлених порушень – перерахунок бюлетенів. "Ми мали сумніви щодо результатів виборів і вони підтверджені судом", - уточнив міський голова. Завтра (4 квітня) о 14.00 відбудеться засідання Деснянського районного суду, який розглядатиме аналогічний позов. "Щоправда, йдеться про більшу кількість дільниць і масштабніші порушення", - заявив міський голова. Також на завтра (о 17.00) призначено засідання Апеляційного суду, в якому оскаржене рішення Новозаводського суду.