3 квітня 2006 р.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради застерігає

Весняна крига, яка на вигляд здається ще досить міцною, насправді дуже крихка, вона може не витримати вагу людини, і, навіть, дитини. Про це нагадують спеціалісти управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради. Якщо ви самі чи хтось поблизу провалився під лід, зауважують рятувальники, головне – не розгубитися. Лише правильна поведінка є запорукою врятування життя – свого чи чужого. Слід запам'ятати такі правила: - до людини, яка потрапили в ополонку, треба підповзати, а не бігти чи йти; - якщо поруч є друзі, допомагайте разом, повзіть ланцюгом, тримаючи один одного за ноги; - бажано покласти під себе дошку чи будь-який предмет, що дозволить більш рівномірно розподілити вагу тіла; - не треба наближатися до ополонки надто близько, з відстані треба кинути шарф, мотузку, міцну гілку і т.ін. - якщо провалилися самі – кличте на допомогу, намагайтеся зберігати спокій; - не лякайтеся, якщо вас затягнуло під кригу, затримайте подих, подивіться, звідки йде світло від ополонки та пливіть до неї; - не намагайтеся вибратися на лід, опираючись на його край руками та колінами, спробуйте лягти на край грудьми, викотитися на нього та повзти до берега. Врятовану людину необхідно якомога швидше доставити в тепле приміщення, насухо витерти, переодягнути у сухе, напоїти гарячим чаєм та обов'язково викликати лікаря.