20 березня 2006 р.

Проект детальної забудови центральної частини Чернігова виконаний у макеті

Проект детальної забудови центральної частини міста, що виконаний у макеті і виставлений зараз для ознайомлення, представили журналістам заступник міського голови Олександр Сердюк та головний архітектор Чернігова Тетяна Мазур. Проект детальної забудови Чернігова, що охоплює територію 420 га, передбачає втілення багатьох пропозицій громадськості. Зокрема, планується перенести дорогу, що роз'єднує Воскресенську церкву та її дзвіницю на вулиці Комсомольській, вулиця Любецька вийде на проспект Перемоги, а він, у свою чергу, – на вулицю Рокоссовського. "Домінуючим у процесі подальшої забудови міста має стати збереження історичної спадщини, її гармонійне поєднання з новобудовами", - сказала Тетяна Мазур. Вона відзначила, що виконання проекту у макеті відіграє велику роль у спілкуванні з потенційними інвесторами. "Люди більш охоче вкладають кошти у будівництво тоді, коли бачать всю ділянку в комплексі", - поділилася вона власними спостереженнями. За словами Т. Мазур, у такому обсязі Проект детальної забудови центральної частини Чернігова виконаний в Україні єдиний. Найчастіше виготовляють макет забудови окремих ділянок міста. Макет забудови центру Чернігова, що виконаний у масштабі 1:1000, виготовили спеціалісти інституту Діпромісто, з якими вже не один рік співпрацює управління архітектури та містобудування міськради. Проект детальної забудови центральної частини міста є логічним продовженням і втіленням основних ідей Генерального плану розвитку м. Чернігова та Схеми перспективного розвитку туризму. Мета проекту – систематизація наявного житлового фонду, визначення майданчиків, вільних для забудови, або таких, де будівлі підлягають зносу. Унікальна робота, розміром 2,5×3,5 м, виставлена на другому поверсі у приміщенні Чернігівської міської ради. Кожен бажаючий може ознайомитися з проектом та звернутися із власними зауваженнями і пропозиціями до управління архітектури та містобудування.