3 березня 2006 р.

У Чернігові працюють над ліквідацією ставків-накопичувачів токсичних відходів

Проектно-кошторисна документація для будівництва установки з утилізації промислових рідких токсичних відходів уже виготовлена. Зараз вона проходить експертизу. Повідомив сьогодні під час наради начальник управління житлово-комунального господарства міськради Сергій Короленко. За його словами, доручення міського голови, над яким управління ЖКГ та відділ екології і економіки природокористування працюють вже кілька років, знаходиться на завершальному етапі. Найближчим часом документація, розроблена у м.Рівне, буде винесена на розгляд виконавчого комітету. Вартість установки близько 2,3 млн. грн. для її будівництва будуть залучені кошти державного, місцевого бюджетів, а також чернігівських підприємств. Як розповів начальник відділу екології і економіки природокористування Петро Новомлинець, установка дозволить утилізувати не лише токсичні відходи, що зібрані у ставках-накопичувачах, але й ті, що знаходяться на підприємствах. "На сьогодні екологічна ситуація у районі ставків-накопичувачів - під контролем, але поява цієї установки її поліпшить", - сказав Петро Новомлинець. Начальник відділу аналітичного контролю та моніторингу державного управління екології та природних ресурсів в області Валентина Дзюба уточнила, що установка з утилізації токсичних відходів передбачає їхню багатоступінчасту очистку, кінцевим результатом якої є технічна вода. Міський голова Олександр Соколов висловив сподівання, що багаторічна проблема Чернігова нарешті буде вирішена. Адже на сьогодні рідкі промислові токсичні відходи мають 12 підприємств міста. У ставках-накопичувачах, що займають площу майже 6 га, знаходиться 124 тис.м.куб. токсичних відходів.