17 лютого 2006 р.

Генеральний план Чернігова висунений на здобуття Державної премії у галузі архітектури та містобудування

Сьогодні у залі засідань Чернігівської міської ради відбулася зустріч з представниками комітету по Державним преміям України в галузі архітектури та містобудування з приводу висунення на здобуття Державної премії "Генерального плану та комплексу містобудівних робіт з розвитку міста Чернігова і збереження його історичної спадщини". В зустрічі взяли участь міський голова Олександр Соколов, заступник міського голови Олександр Сердюк, начальник управління архітектури та містобудування Тетяна Мазур та інші спеціалісти, що працювали над розробкою Генерального плану та його реалізацією в місті. Основна мета, що втілена у Генеральному плані, - це забезпечення сталого розвитку міста за умови максимального збереження та використання безцінного історичного середовища, природно-ресурсного потенціалу з пріоритетним розвитком сфери туризму. Це один з найважливіших критеріїв, за яким буде оцінюватися вся робота над Генеральним планом. Міський голова розповів про перші підсумки виконання розробленого плану. Він наголосив, що минулого року Чернігів за темпами житлового будівництва став лідером серед міст України з населенням до 500 тисяч жителів. На сьогодні житлове будівництво поступово виходить на показники, передбачені планом, тобто щороку має вводитися в експлуатацію не менше 100 тис. м² житла. Висновки щодо відзначення міст України державними преміями будуть готові наприкінці травня. Всього розглядаються 18 претендентів на премію.