15 лютого 2006 р.

17 років після війни

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Чернігівський міський голова Олександр Соколов, який очолює обласне відділення УСВА, традиційно зустрівся з сім'ями загиблих в Афганістані. Повідомила прес-служба міськради. Він відзначив, що обласне відділення спілки постійно опікується соціальним і правовим захистом ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів, виявляючи особливу увагу до родин загиблих. "Ми допомагаємо дітям загиблих побратимів здобути вищу освіту, турбуємося про їх працевлаштування, це наш неоплатний борг перед тими, хто не повернувся з війни" – зазначив Олександр Соколов. Голова міського комітету сімей загиблих Ольга Алєксєєва подякувала жінкам, які втративши чоловіків чи синів, знайшли в собі сили виховувати дітей, активно займатися громадською діяльністю. "Спасибі, що вистояли. Нашим синам і чоловікам було б не соромно", - сказала вона. Біля пам'ятника воїнам-"афганцям" пройшов мітинг, а в міському палаці культури – концерт, присвячений річниці виведення радянських військ з Афганістану. У православних храмах Чернігова відбулися панахиди по загиблих. Всього у Чернігові близько 5 тисяч чоловік пройшли дорогами "афганської" війни, понад 800 з них нагороджені високими бойовими відзнаками. Ще 200 чоловік виконували свій інтернаціональний обов'язок в Алжирі, Анголі, В'єтнамі, Єгипті, на Кубі та в інших країнах світу.